ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

Pigmentové skvrny na obličeji

Hyperpigmentace je problém, se kterým se za svůj život potká mnoho lidí. Pigmentové skvrny se objevují postupně a nenápadně a o to obtížněji lze poté docílit jejich odstranění.

Pigmentové skvrny a příčiny jejich vzniku

Pigmentové skvrny na obličeji jsou tou nejvíce nepříjemnou formou hyperpigmentace, která trápí velké procento populace a nevyhýbá se ani mladším ročníkům. Příčinou vzniku hyperpigmentace je vyšší produkce melaninu, pigmentu, který dodává pokožce její barvu. Vznik pigmentových skvrn je často způsoben genetickou predispozicí spolu s nedostatečnou UV ochranou.

Pigmentové skvrny jsou běžné, nevyhýbají se žádnému typu pleti. Některé formy hyperpigmentace jako melasma nebo sluneční skvrny se vyskytují pouze na částech těla, které vystavujeme slunečnímu záření. Další formy pigmentových skvrn pak mohou vznikat po narušení pokožky po říznutí, spáleninách, akné nebo lupénce, tyto pak mohou vznikat kdekoliv na těle.


Pigmentové skvrny

Jak se zbavit pigmentových skvrn?

I když je hyperpigmentace neškodná, může negativně ovlivnit vzhled, a tak přichází na řadu odstranění pigmentových skvrn. Specialisté, kteří se zaměřují na odstraňování pigmentových skvrn, pro vás vyberou vhodnou metodu, díky které postupně zesvětlí vaši pokožku a sníží nebo dokonce úplně odstraní výskyt hyperpigmentace. Nejúčinnější jsou v dnešní době procedury, které využívají pulzní světlo jako IPL a chemické peelingy přímo cílené na odstranění pigmentových skvrn (a to nejen na obličeji, nejnovější chemické peelingy jsou již rozděleny podle typů pokožky i na jiné tělesné partie). Vhodnost každé z těchto metod a její případné nežádoucí účinky je však vždy nezbytné konzultovat s odborníkem.


Proč zvolit odstranění pigmentových skvrn chemickým peelingem?

Chemický peeling používá k odstranění hyperpigmentace různé koncentrace kyselin, které napomáhají odstranění epidermis, či v případě silnějších koncentrací průniku do dermis, kde sníží výskyt hyperpigmentace. Díky tomu je při pravidelném opakování procedury nežádoucí výskyt pigmentových skvrn v obličeji i jinde na těle eliminován. Aplikace chemických peelingů k odstraněni pigmentových skvrn je bezbolestná procedura, kterou lze díky širokému výběru koncentrací kyselin přizpůsobit na míru typu pleti i druhu hyperpigmentace.


JAK SE ZBAVIT PIGMENTOVÝCH SKVRN

Pro koho je určen chemický peeling na hyperpigmentace?

Chemické peelingy si dokáží poradit s takzvanými stařeckými pigmentovými skvrnami. Vhodné jsou také pro řešení odstranění pigmentových skvrn po opalování. Fungují například také v případě odstraňování melasmy – pigmentových skvrn vznikajících působením hormonálních změn.

Chemické peelingy také vyrovnávají tóny pleti a mohou poskytovat rychlejší výsledky než jiné metody odstranění pigmentových skvrn.


Co můžete po chemickém peelingu očekávat?

Podrobné informace o účincích a opatřeních, která byste měli dodržovat po proceduře chemického peelingu na odstranění hyperpigmentace, vám dá vždy odborník, který zná produkty, se kterými pracuje, a jejich účinky.

Obecným doporučením je vyhýbat se přímemu slunečnímu záření a dlouhodobému pobytu na slunci a každodenně používat ochranný faktor SPF 30 a vyšší, aby nedošlo k tvorbě nových pigmentových skvrn na oslabené kůži. Po chemickém peellingu se pokožka několik dní olupuje. Kůži neloupejte ani neodstraňujte jakýmikoli scruby, mohlo by dojít k poškození hlubší vrstvy kůže a vzniku dalších pigmentových skvrn. Váš specialista vám jistě doporučí vhodnou domácí péči o pokožku po chemickém peelingu, která vám pomůže s prevencí vzniku nových pigmentových skvrn.

V drogerii i lékárně najdete mnoho produktů určených k boji s hyperpigmentací, které mají na pokožku zesvětlující účinek, například krémy obsahující vitamín C, Retinol a jiné, tyto produkty není však vhodné používat bez konzultace s vaším dermatologem nebo kosmetickým specialistou. Pokud vás pigmentové skvrny v obličeji či jinde na těle trápí, neváhejte se svěřit do rukou odborníků, kteří vám poskytnou konzultaci, profesionání péči i potřebné rady.

Mohlo by Vás také zajímat

Naši partneři
Naši partneři

Anna
Customer Support BS Clinic

Hey there I am here to help, so let me know whats up and I will be happy to find a solution.

Start Chat with