ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

obrázek vlasová plazmaterapie

Plazmaterapie se využívá při léčbě vypadávání vlasů a pomáhá také při transplantaci vlasů. Využívá se při ní odebraná vlastní plazma. Je často jedinou metodou pro pacienty s velmi citlivou pokožkou a alergiemi, kteří potřebují podpořit růst vlasů. Procedura může být sice někdy mírně bolestivá, je však vysoce účinná.

Co je transplantace vlasů

Transplantace vlasů je estetický zákrok, který provádí odborný lékař. Spočívá v přemístění vašich vlastních vlasových štěpů z míst na hlavě, kde jsou vlasy kvalitní a husté, většinou z temene hlavy do míst, kde jsou vlasy prořídlé, nebo vzniká pleš. Pak se z odebraných štěpů provádí implantace vlasů do potřebných míst. Procedura probíhá v lokální anestezii, kdy se aplikuje anestetický krém.

Co je vlasová plazmaterapie a jak pomůže po transplantaci vlasů

Vlasová plazmaterapie je jednou z nejpřirozenějších ošetření pro růst vlasů. Vlastní krevní plazma obohacená krevními destičkami pomůže růst vlasů obnovit. Je to výborný stimulátor růstu kožních buněk a velká podpora aktivity buněk v místě aplikace. Přirozeně dodá vlasové pokožce potřebné živiny pro růst nových vlasů. Při zákroku se odebere pacientovi menší množství krve, ve speciálním přístroji se z ní oddělí plazma a ta se pak aplikuje na vlasovou pokožku a do podkoží.

Jak se na plazmaterapii a transplantaci vlasů připravit

Před transplantací vlasů i plazmaterapií se 3 dny nedoporučuje pít alkohol, čaj a kávu, užívat léky ředící krev a měli byste si dopřát kvalitní spánek. Nedoporučuje se jíst polotovary, slané, smažené a mastné pokrmy. Během těchto dnů pijte více tekutin. Asi 5 hodin před zákrokem implantace vlasů i vlasové plazmaterapie se doporučuje nejíst. Před zákrokem si umyjte vlasy šamponem a nejméně 3 dny před plazmaterapií nepoužívejte žádné vlasové přípravky.


Jaké výsledky přináší plazmaterapie

  1. sníží ztrátu vlasů
  2. obnoví neaktivní vlasové cibulky
  3. posílí vlasové folikuly
  4. zvýší průměrné množství vlasů
  5. dstraní potíže s lupy

Jak se plazmaterapie provádí

Pokožka hlavy se ošetří antiseptickým roztokem, který ji čistí a dezinfikuje. Pak se na ošetřovanou oblast aplikuje anestetický krém, který zmírní nepohodlí během zákroku a nechá se působit 20 minut. Podle velikosti ošetřované plochy se odebere 8 až 16 ml krve, ze které se za pomoci centrifugy uvolní krevní plazma. Pomocí tenké jehly se plazma aplikuje do požadované zóny. Ambulantní zákrok trvá 30 až 60 minut, v závislosti na velikosti ošetřované oblasti. Po aplikaci se celá oblast znovu dezinfikuje. K dosažení stabilního účinku se doporučují 2 až 4 zákroky.

Jak funguje plazmaterapie po transplantaci vlasů

PRP terapie se dá aplikovat i během transplantace vlasů. Pozitivně tak ovlivňuje pooperační hojení a stimuluje růst i kvalita vlasů po jejich transplantaci. Po zákroku můžete pokračovat v běžných činnostech. Na rozdíl od jiných postupů vlasové transplantace nepociťujete po této proceduře ospalost ani zvýšenou únavu. Po zákroku se mohou u citlivějších jedinců objevit bolestí hlavy, která obvykle nejpozději do měsíce zcela vymizí. Aplikace PRP plazmy, která je bohatá na trombocyty, nakonec zlepší nejen hustotu, ale i kvalitu vašich vlasů.

Jaká je péče po transplantaci vlasů

Po vlasové plazmaterapii a transplantaci vlasů se doporučuje první den umývat vlasy bez šamponu. Pokud nejsou místa vpichu obzvláště podrážděná nebo bolestivá, můžete si jemně umýt vlasy i šamponem. Vlasy si ale nebarvěte po dobu alespoň 72 hodin po aplikaci injekcí PRP. Chemikálie dráždí místo vpichu, mohou způsobit komplikace a zhoršit bolesti hlavy, pokud na ně trpíte.Mohlo by Vás také zajímat
Naši partneři
Naši partneři

Anna
Customer Support BS Clinic

Hey there I am here to help, so let me know whats up and I will be happy to find a solution.

Start Chat with