

Unavený vzhled, prohlubování vrásek na čele i několik let navíc. To jsou nejčastější komplikace a problémy, které nám spadlá víčka způsobují. A také nejčastější důvod pro hledání vhodného řešení. Zjistěte, co za povislými víčky stojí, jak jim předcházet a kdy vás již čeká plastická operace víček.
Trápí vás pokleslá víčka? Zjistěte, kdy je správný čas na jejich operaci
Spadlá víčka nejsou jen estetickým problémem
Ačkoliv většina žen chce povislá víčka řešit především z estetických důvodů, způsobit nám mohou mnohem více nepříjemností. A to především ve fázi, kdy nám těžká víčka začnou bránit dobrému rozhledu. My se pak snažíme oči více otevírat, což vede nejen k jejich rychlejší únavě, ale také ke vzniku či prohloubení vrásek v okolí očí i na čele a také k někdy trvalé změně mimického výrazu. Ten pak může působit až udiveným dojmem.
Stejně jako u celé řady zdravotních problémů či kosmetických vad, hraje i u pokleslých víček hlavní roli genetika. Někteří s nimi mají problém již od třiceti, jiným se zase zcela vyhnou. Kůže, která se v oblasti očních víček nachází, je nejtenčím kouskem kůže na celém našem těle. A zároveň se navíc jedná o mimicky nejzatíženější místo obličeje. Právě proto se v okolí očí projevy stárnutí objevují mezi prvními.
Povislá víčka však mohou být způsobena také aktuálními zdravotními problémy. Za jejich vznikem mohou být projevy alergie či hormonálních změn, stejně tak se ale může jednat o příznak onemocnění srdce a cév nebo poruchu funkce ledvin. Spadlých víček by si tak měl všímat také váš praktický lékař a vyloučit jejich vážnější příčiny.
Jak na povislá oční víčka?
Přes všechny lákavé reklamy výrobců bohužel ještě neexistuje tak účinný kosmetický přípravek, který by si s povislými víčky dokázal efektivně poradit. Nejdůležitější je zde tedy trocha štěstí v genetických předpokladech a především prevence. Zabránit vzniku povislých víček - nebo jej alespoň oddálit - mohou pomoci přípravky zvyšující elasticitu kůže, které jsou speciálně určeny pro aplikaci v okolí očí, nebo také populární mimická cvičení, obličejová jóga nebo pravidelné jemné masáže obličeje a zejména pak očního okolí.
Kdy je na řadě operace očních víček?
Pro operaci víček se samozřejmě můžete rozhodnout z estetického hlediska téměř kdykoliv po jejich vzniku. Jsou ovšem případy, kdy už je plastická operace víček nevyhnutelnou cestou a neměli byste ji příliš oddalovat. A je to právě ve zmíněných případech, kdy již povislá víčka zasahují do zorného pole takovým způsobem, že jste nuceni neustále více otevírat oči. Při snaze o lepší vidění pak můžete trvale narušit svou přirozenou mimiku a přidat si hluboké vrásky na čele, které by později vyžadovaly další estetický zákrok.
Jak probíhá plastika horních víček a kdo ji hradí?
Plastiky horních víček se určitě bát nemusíte. Jedná se o velice šetrný zákrok s krátkou dobou rekonvalescence. Ani cena navíc není nijak závratná – většinou začíná již na částce 12.000,- Kč. Pokud se jedná pouze o estetický zákrok, budete muset sáhnout do své peněženky, pojišťovna plastiku hradí jen v opravdu vážných případech, které musí posoudit ošetřující lékař a potvrdit revizní lékař pojišťovny.
Co bude následovat, pokud se pro operaci víček rozhodnete? Nejprve vás bude samozřejmě čekat konzultace s lékařem, který vám vysvětlí celý postup zákroku. Samotná plastika víček probíhá v lokálním znecitlivění a navíc bez nutnosti následné hospitalizace. Chirurg opatrně odstraní nadbytky kůže a případně také zkoriguje oční váčky. Po šesti až sedmi dnech vás pak bude čekat odstranění stehů a vaše víčka se následně mohou plně uzdravit. A vy si tak konečně opět užijete skvělý výhled na svět i přestanete se bát pohledu do zrcadla.
When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.
Komentáře