logo

ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

Velikost písma: +
3 minut/y čtení (667 slov)

Zjistěte, kdy již na povislá oční víčka pomůže jen operace

Unavený vzhled, prohlubování vrásek na čele i několik let navíc. To jsou nejčastější komplikace a problémy, které nám spadlá víčka způsobují. A také nejčastější důvod pro hledání vhodného řešení. Zjistěte, co za povislými víčky stojí, jak jim předcházet a kdy vás již čeká plastická operace víček.

Trápí vás pokleslá víčka? Zjistěte, kdy je správný čas na jejich operaci

Spadlá víčka nejsou jen estetickým problémem
Ačkoliv většina žen chce povislá víčka řešit především z estetických důvodů, způsobit nám mohou mnohem více nepříjemností. A to především ve fázi, kdy nám těžká víčka začnou bránit dobrému rozhledu. My se pak snažíme oči více otevírat, což vede nejen k jejich rychlejší únavě, ale také ke vzniku či prohloubení vrásek v okolí očí i na čele a také k někdy trvalé změně mimického výrazu. Ten pak může působit až udiveným dojmem.

 Co stojí za vznikem problému a proč nás povislá víčka trápí?

Stejně jako u celé řady zdravotních problémů či kosmetických vad, hraje i u pokleslých víček hlavní roli genetika. Někteří s nimi mají problém již od třiceti, jiným se zase zcela vyhnou. Kůže, která se v oblasti očních víček nachází, je nejtenčím kouskem kůže na celém našem těle. A zároveň se navíc jedná o mimicky nejzatíženější místo obličeje. Právě proto se v okolí očí projevy stárnutí objevují mezi prvními.

  • V první fázi se začnou objevovat vějířky vrásek u zevního koutku oka
  • Později se přidávají také vznikající kožní nadbytky nebo převisy převážně na horních víčkách.
  • Ty navíc bývají často doplněny také o pytle pod očima, které vznikají tlakem tukových váčků na ochabující kruhový oční sval a uvolněnou kůži spodního víčka.
  • A právě kombinace všech zmíněných problémů vede k celé řadě zmíněných komplikací.

Povislá víčka však mohou být způsobena také aktuálními zdravotními problémy. Za jejich vznikem mohou být projevy alergie či hormonálních změn, stejně tak se ale může jednat o příznak onemocnění srdce a cév nebo poruchu funkce ledvin. Spadlých víček by si tak měl všímat také váš praktický lékař a vyloučit jejich vážnější příčiny.


Jak na povislá oční víčka?

Přes všechny lákavé reklamy výrobců bohužel ještě neexistuje tak účinný kosmetický přípravek, který by si s povislými víčky dokázal efektivně poradit. Nejdůležitější je zde tedy trocha štěstí v genetických předpokladech a především prevence. Zabránit vzniku povislých víček - nebo jej alespoň oddálit - mohou pomoci přípravky zvyšující elasticitu kůže, které jsou speciálně určeny pro aplikaci v okolí očí, nebo také populární mimická cvičení, obličejová jóga nebo pravidelné jemné masáže obličeje a zejména pak očního okolí.


Kdy je na řadě operace očních víček?

Pro operaci víček se samozřejmě můžete rozhodnout z estetického hlediska téměř kdykoliv po jejich vzniku. Jsou ovšem případy, kdy už je plastická operace víček nevyhnutelnou cestou a neměli byste ji příliš oddalovat. A je to právě ve zmíněných případech, kdy již povislá víčka zasahují do zorného pole takovým způsobem, že jste nuceni neustále více otevírat oči. Při snaze o lepší vidění pak můžete trvale narušit svou přirozenou mimiku a přidat si hluboké vrásky na čele, které by později vyžadovaly další estetický zákrok.

Jak probíhá plastika horních víček a kdo ji hradí?

Plastiky horních víček se určitě bát nemusíte. Jedná se o velice šetrný zákrok s krátkou dobou rekonvalescence. Ani cena navíc není nijak závratná – většinou začíná již na částce 12.000,- Kč. Pokud se jedná pouze o estetický zákrok, budete muset sáhnout do své peněženky, pojišťovna plastiku hradí jen v opravdu vážných případech, které musí posoudit ošetřující lékař a potvrdit revizní lékař pojišťovny.

Co bude následovat, pokud se pro operaci víček rozhodnete? Nejprve vás bude samozřejmě čekat konzultace s lékařem, který vám vysvětlí celý postup zákroku. Samotná plastika víček probíhá v lokálním znecitlivění a navíc bez nutnosti následné hospitalizace. Chirurg opatrně odstraní nadbytky kůže a případně také zkoriguje oční váčky. Po šesti až sedmi dnech vás pak bude čekat odstranění stehů a vaše víčka se následně mohou plně uzdravit. A vy si tak konečně opět užijete skvělý výhled na svět i přestanete se bát pohledu do zrcadla.


0
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Zvětšení rtů technikou «RUSSIAN LIPS»
Trápí vás podkožní akné? Poradíme vám, jak se zbav...
 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře. Buďte prvním, kdo napíše komentář
Máte Již Registraci? Přihlašte se zde
Host
středa 22. březen 2023

Captcha Obrázek

Tagy

Zatím nebyl vytvořen žádný štítek.

Populární články

Podkožní akné je jev, který trápí nejen teenagery v období dospívání. Vzniká pod kůží hromaděním kož...
Unavený vzhled, prohlubování vrásek na čele i několik let navíc. To jsou nejčastější komplikace a pr...
Operace očních víček - drobný zákrok s mimořádným účinkem. Jen málo zákroků plastické chirurgie doká...