logo

ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

2 minutes reading time (368 words)

Příčiny vypadávání vlasů a způsoby léčení

Mít krásné a husté vlasy je důležité jak pro ženy, tak i pro muže. Zdravé vlasy jsou totiž nejen atraktivní, ale také jsou ukazatelem celkového zdraví člověka.

S příchodem zimy a topné sezóny se téměř každý začíná obávat problémů spojených s vypadáváním vlasů. Padání vlasů může nastat z různých důvodů, záleží na tom, co je způsobuje.

  • Sezónní alopecie, která se obvykle vyskytuje na podzim, je normální a trvá až 8 týdnů. Zároveň také i ochlazování hlavy vede k vypadávání vlasů. Nezapomínejte nosit pokrývku hlavy, která nebude těsná a nebude narušovat krevní oběh pokožky hlavy. Pokud si všimnete, že ztrácíte více vlasů než obvykle, nebo se toto období prodloužilo, měli byste se poradit s lékařem, abyste společně zjistili příčiny.
  • Dalším přirozeným předpokladem vypadávání vlasů u žen jsou hormonální změny organismu spojené s narozením dítěte. Může to trvat asi tři měsíce. Po tomto období se růst vlasů vrátí do normálu
  • Také stres nebo léky významně přispívají k vypadávání vlasů. Po odstranění příčiny se růst vlasů zpravidla obnoví.

Pokud pro vás není relevantní žádná z výše uvedených příčin alopecie a vypadávání vlasů začíná být katastrofální, pak vám doporučujeme vyhledat pomoc trichologa.

Léčba u trichologa je zaměřena na obnovu vlasů zlepšením výživy vlasových folikulů. Existují jak medikamentózní, tak instrumentální techniky obnovy vlasů. Pamatujte, že masky, balzámy a domácí metody proti vypadávání vlasů tento problém neřeší, někdy jej dokonce i zhoršují.

Tricholog předepíše mezoterapii, při které se využívají aminokyselinové a proteinové přípravky. Tato procedura zastaví alopecii, zvýší prokrvení vlasové pokožky a poskytne potřebnou výživu vlasovým folikulům.

Další účinný způsob léčby vypadávání vlasů je zavedení plazmy, která je bohatá na trombocyty. Tato metoda se nazývá plazmaterapie a je nealergenní a netoxická. V dnešní době je to zdaleka nejbezpečnější způsob boje proti vypadávání vlasů. Plazma, která je bohatá na vitamíny, minerální látky a bílkoviny, obnoví strukturu poškozených vlasových folikulů a zastaví proces vypadávání vlasů.

Tricholog se zabývá výhradně problémy alopecie a léčbou pokožky hlavy. Příčinami, které vedou k patologickému vypadávání vlasů, se zabývají odborníci.

Mějte na paměti, že včasná léčba alopecie přináší dobré výsledky. Čím více času uplyne od začátku patologické ztráty vlasů, tím menší jsou šance na úspěšný výsledek, proto neváhejte a začněte tento problém řešit.

0
Moderní a účinné způsoby boje s akné a postakné
Mimické vrásky a jejich vyhlazení

Related Posts

 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
pátek 3. prosinec 2021
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

Captcha Image

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://bsclinic.cz/

Tagy

Populární články

Operace očních víček - drobný zákrok s mimořádným účinkem. Jen málo zákroků plastické chirurgie doká...
Zdravá a dobře hydratovaná pokožka je klíčem ke kráse. Pít hodně vody, odličovat a hydratovat kosmet...
Plazmaterapie se využívá při léčbě vypadávání vlasů a pomáhá také při transplantaci vlasů. Využívá s...