ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

Operace víček (Blefaroplastika)

Trápí Vás unavené oči? Tato operace u mužů přináší vynikající výsledky, díky nimž je výraz tváře jasnější, mladší, ale nenarušuje mužské rysy.

Objednat

Co je blefaroplastika?

Padající víčka, převislá kůže a tukové výhřezy v okolí očí jsou častým problémem, který se s přibývajícím věkem dotýká mnoha lidí. Ideálním řešením je operace očních víček (redukce přebytečné kůže) neboli blefaroplastika.

Blefaroplastika očních víček koriguje nadbytečnou a povislou kůži v oblasti víček. Blepharoplastika se provádí na dolních nebo horních víčkách, popřípadě v závislosti na místním nálezu lze zákrok provést i na obou víčkách současně. Nejen estetická stánka, ale i možné zdravotní komplikace přivádějí k blepharoplastice stále více a více klientů bez rozdílu pohlaví, či věku. Operace totiž neřeší jen estetické nedostatky, ale pomůže i s častými pocity únavy nebo bolestivostí očí.

Operace jen minimálně omezí váš každodenní život.

Pacienti postupují blefaroplastiku zpravidla ze dvou důvodů - 1. estetický a 2. zdravotní.


Pracujeme v oblasti krásy již od roku 2011.

Indikace a přínosy operace víček

 • přebytečná kůže, která vyčnívá na horní (dolní) víčko
 • unavený vzhled, upravení oční štěrbiny
 • pokleslá oční víčka (zhoršující se vidění, oči oteklé, často slzí a bolí)
 • spouštění dolního koutku oka. Vaky pod očima
 • přítomnost hrubých vrásek na dolním nebo horním víčku
 • zmizení váčků a kruhů pod očima
 • mladší vzhled
 • oči přestanou slzet, otékat a bolet. Zlepšení vidění
 • hezčí tvar víček a očí
 • sníží se i únava očí, bolesti hlavy a slzení.

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Oči
 • Postup ošetření (zákroku)

 • Doba operace horních i dolních víček trvá obvykle 40-50 minut dle rozsahu zákroku.
 • Zákrok se provádí v lokální anestezii (místní znecitlivění), protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného.
 • Prvních 24 – 48 hodin po operaci si pacient přikládá přes obvaz studené obklady a dodržuje klidový režim.
 • Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.
 • Po operaci vznikají na kůži víček a tváři otoky a modřiny, které mohou přetrvávat 2-3 týdny. Stehy se odstraňují obvykle 6.- 7. den po operaci.
 • Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.

Operace víček (Blefaroplastika) od 13 200 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice estetické medicíny.

Díky blepharoplastice se odstraní přebytečná kůže a tukové váčky v očním okolí, čímž se rozjasní a celkově omladí celkový výraz obličeje.

Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření) 1 000 Kč

Blefaroplastika Horní víčka 13 200 Kč

Blefaroplastika Dolní víčka 16 000 Kč

Často kladené dotazy

Při blefaroplastice se řezy provádí v ohybu horního víčka nebo těsně podél řas u víčka spodního, takže jizvy jsou po zhojení neviditelné.
Blefaroplastiku nelze provádět pacientům, kteří užívají léky ředící krev (WRF a Plx). Užívání léků jako je Anopyrin není překážkou operace. Pokud pacient trpí kožními či očními problémy, doporučujeme nejprve vyšetření u specialistů, kteří se k vhodnosti blefaroplastiky vyjádří. V případě kožních či očních problémů doporučujeme vyšetření a následné vyjádření specialistů. Operaci víček nelze provádět u pacientů s jakýmkoli vnitřním onemocněním, které není stabilizované – např. ischemická choroba srdeční, diabetes mellitus apod.
Nejčastěji provádíme zákrok u pacientů mezi 40. a 50. rokem života, u kterých dochází k povolování a stárnutí kůže v oblasti kolem očí. U mladších pacientů ve věku 25-30 let lze odstranit nadbytečný tuk v oblasti víček, kdy volíme metodu operace dolních víček spojivkou a neodstraňujeme tak v této oblasti kůži.
Zpravidla lze výsledek operace pozorovat 5-10 let po zákroku, ale stekáváme se i s případy odchylek oběma směry. Operaci očních víček je možné v případě potřeby opakovat.
Týden po zákroku, kdy vyndaváme stehy, bývá oční okolí ještě oteklé a můžou přetrvávat modřiny, ale můžete se již bez obav zapojit do pracovního a společenského života. Zhruba 3 týdny po zákroku odezní otok úplně. Se sportovními aktivitami doporučujeme počkat alespoň měsíc po zákroku.
Je možné provádět operaci horních i dolních víček při jednom zákroku, vše záleží na domluvě s lékařem, který vám vše vysvětlí při vstupní konzultaci. Zákrok provádíme ambulantně, není tedy nutná hospitalizace.
Naši partneři
Naši partneři

STÁLE MÁTE DOTAZY?

Uveďte jméno, telefonní číslo a naši odborníci na krásu Vám co nejdříve zavolají zpět

+420

  Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů. Uvědomuji si, že mohu moje údaje opravit a mohou také požádat o jejich odstranění.

  Zavoláme Vám

  Anna
  Customer Support BS Clinic

  Hey there I am here to help, so let me know whats up and I will be happy to find a solution.

  Start Chat with