ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

OPERACE OČNÍCH VÍČEK

Trápí vás unavená víčka? Získejte okouzlující pohled. Operace horních víček je jeden z nejběžnějších zákroků estetické chirurgie, který pomáhá nejen omladit vzhled, ale i řešit funkční problémy očí.

Objednat

CO JE TO PLASTIKA OČNÍCH VÍČEK NEBOLI BLEFAROPLASTIKA

Jelikož jsou oční víčka jednou z nejcitlivějších oblastí obličeje – kůže je v okolí očí velmi tenká, tak se zde náš věk projeví mnohem dříve než na jiných částech obličeje. Padající oční víčka, převislá kůže a tukové výhřezy v okolí očí jsou častým problémem, který se s přibývajícím věkem dotýká mnoha lidí. Ideálním řešením je operace očních víček (redukce přebytečné kůže) neboli blefaroplastika, která odstraní estetické nedokonalosti, ale má i praktický význam. Operace víček neřeší jen estetické nedostatky, ale pomůže i s častými pocity únavy a bolestivosti očí s velice efektním výsledkem. Operaci se proto podrobují nejen ženy, ale také muži, a to nejčastěji mezi čtyřicátým až padesátým rokem věku.

Plastika očních víček koriguje nadbytečnou a povislou kůži v oblasti víček. Zákrok se provádí ambulatně v místním znecitlivění, takže při něm neucítíte žádnou bolest. Provádí se v lokální anestezii buď na dolních / horních víčkách nebo současně na základě předchozí konultace s lékařem. Operace očních víček (tzv. blepharoplastika) je ideálním řešením pokud vás trápí převislá víčka nebo vaky pod očima. Z víček se tak odstraní nadbytečná kůže, čímž se omladí / rozjasní oční okolí a celkový výraz obličeje.


SERV_IMG
SERV_IMG

INDIKACE A PŘÍNOSY OPERACE VÍČEK

 • vaky pod očima
 • přebytečná kůže, která vyčnívá na horní (dolní) víčko
 • pokleslá oční víčka (zhoršující se vidění, oči oteklé, často slzí a bolí)
 • spouštění dolního koutku oka
 • unavený vzhled, upravení oční štěrbiny
 • přítomnost hrubých vrásek na dolním nebo horním víčku
 • zmizení váčků a kruhů pod očima
 • mladší vzhled
 • oči přestanou slzet, otékat a bolet. Zlepšení vidění
 • hezčí tvar víček a očí
 • sníží se i únava očí, bolesti hlavy a slzení.

KTERÉ OBLASTI MOHOU BÝT OŠETŘOVÁNY

 • Oči Oči
 • POSTUP OŠETŘENÍ (ZÁKROKU)

 • Doba operace horních i dolních víček trvá obvykle 40-50 minut dle rozsahu zákroku.

 • Zákrok se provádí v lokální anestezii (místní znecitlivění), protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného.

 • Prvních 24 – 48 hodin po operaci si pacient přikládá přes obvaz studené obklady a dodržuje klidový režim.

 • Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.

 • Po operaci vznikají na kůži víček a tváři otoky a modřiny, které mohou přetrvávat 2-3 týdny. Stehy se odstraňují obvykle 6.- 7. den po operaci.

 • Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.

OPERACE OČNÍCH VÍČEK od 13 200 KČ

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Operací očních víček (tzv. blepharoplastikou) se z víček odstraní nadbytečná kůže a tukové váčky, čímž se omladí a rozjasní výraz v okolí očí.

Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření) 1000 Kč

Blefaroplastika Horní víčka 13 200 Kč

Blefaroplastika Dolní víčka 16 000 Kč


Často kladené dotazy

Při operaci na horních víčkách je řez veden tak, aby výsledná jizva probíhala v přirozené ohybové rýze, na dolním víčku pak těsně pod řasami. Tudíž jizvy nejsou viditelné.
Kontraindikací je užívání léků ředících krev (w). Anopyrin apod. není překážkou operace. V případě kožních či očních problémů doporučujeme vyšetření a následné vyjádření specialistů. Operaci víček není možné provést při jakémkoliv dekompenzovaném interním onemocnění – jako je ischemická choroba srdeční, diabetes mellitus apod.
Povolování a stárnutí kůže v oblasti horních a dolních očních víček dochází nejčastěji mezi 40. a 50. rokem života. Pokud dochází k prolapsu tuku v mladším věku, je možné operovat víčka mezi 25 – 30 lety života. V tomto případě je ale potřeba operovat bez odstranění kůže, pouze přístupem přes spojivku (operace dolních víček spojivkou).
Po týdnu od zákroku, kdy se obvykle odstraňují stehy je však nutné ještě počítat s odeznívajícím otokem a nějakou modřinkou. Ale již to lze zakrýt makeupem. Otok celkově odezní zpravidla do 3 týdnů. Trvání efektu operace je velmi individuální, literatura uvádí 5 – 10 let, ale ze zkušenosti známe případy významných odchylek oběma směry, operaci lze opakovat.
Zapojení do pracovně-společenského režimu je možné asi týden po zákroku, v některých případech i dříve. Návrat ke sportovním aktivitám doporučujeme zhruba po měsíci. Podrobné informace, týkající se právě vašeho problému, vám ochotně sdělí lékař při vstupní konzultaci a vyšetřen.
Horní víčka můžeme operovat samostatně nebo současně s víčky dolními dle lokálního nálezu. Zákrok se provádí ambulantně, není třeba hospitalizace.

Mohlo by Vás také zajímat

Trápí vás váčky nebo výrazné vrásky pod očima? Operace spodních víček je rychlé a snadné řešení s...
Trápí vás unavený vzhled vašich očí způsobený povislým ospalým horním víčkem? Proajsněte znovu váš...
Naši partneři
Naši partneři

STÁLE MÁTE DOTAZY?

Uveďte jméno, telefonní číslo a naši odborníci na krásu Vám co nejdříve zavolají zpět

+420

  Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů. Uvědomuji si, že mohu moje údaje opravit a mohou také požádat o jejich odstranění.

  Zavoláme Vám

  Anna
  Customer Support BS Clinic

  Hey there I am here to help, so let me know whats up and I will be happy to find a solution.

  Start Chat with