ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

OPERACE HORNÍCH VÍČEK

Trápí vás unavený vzhled vašich očí způsobený povislým ospalým horním víčkem? Proajsněte znovu váš pohled díky jednoduchému zákroku – operace horních víček vaše oči okamžitě opticky rozzáří.

Objednat

CO JE TO PLASTIKA HORNÍCH VÍČEK NEBOLI BLEFAROPLASTIKA?

Oči jsou většinou tím prvním, čeho si na člověku všimnete. Zde také nastávájí první viditelné projevy stárnutí pleti. Kromě estetických problémů způsobují zavěšená horní víčka i zúžení zorného pole, pocit únavy očí a bolest hlavy. Plastická operace očních víček vám pomůže tento problém odstranit.

Cílem operace je odstranění nadbytku kůže a tuku a svaloviny na horních víčkách. Operace je prováděna tak, aby výsledná jizva byla co nejvíce skryta v přirozených kožních záhybech horního víčka. Plastika horních víček je velmi šetrná a s krátkou rekonvalescencí.


SERV_IMG
SERV_IMG

PLASTIKA HORNÍCH VÍČEK. INDIKACE A PŘÍNOSY

 • Ptóza (blefaroptóza) – pokles horního víčka k zornici
 • Usazení tukové tkáně v očních koutcích
 • Přebytky kůže (dermatochalasis)
 • Zmohutnění částí okrouhlého svalu očního
 • Otevření a zvětšení očí
 • Odstranění kožních a tukových záhybů zasahujících do oka
 • Eliminace potíží se zrakem způsobenými zvýšenou námahou očí
 • Svěží a mladší vzhled

KTERÉ OBLASTI MOHOU BÝT OŠETŘOVÁNY

 • Oči Oči
 • PLASTIKA HORNÍCH VÍČEK. POSTUP ZÁKROKU

 • Na konzultaci lékař probere indikaci k operaci víček, vysvětlí princip a postup plastiky víček a případné komplikace. Před zahájením operace je pečlivě očištěna a vydezinfikována pokožka.

 • Operace probíhá v místním znecitlivění. Chirurg se připravuje k odstranění nadbytečné kůže z víček. Z horních víček chirurgicky odstraníme přebytečnou kůži a podle potřeby korigujeme tukové váčky.

 • Po odstranění kožních nadbytků chirurg ránu sešije. Výsledná jizva na horním víčku je situována v místě přirozené rýhy, do které se skládá kůže při otevření oka, takže si nikdo ničeho nevšimne.

 • Ránu ošetříme a přelepíme náplastí a sterilním krytím. Pacient po operaci odchází domů, není nutná hospitalizace. Stehy se odstraňují obvykle 6.- 7. den po operaci.

PLASTIKA HORNÍCH VÍČEK od 13 200 KČ

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Operace horních víček je vyhledávaným zákrokem nejen z důvodů estetických. Plastiku horních víček často doporučují oční lékaři při zhoršení zraku vlivem kožní řasy zasahující do zorného pole. Na naší klinice doporučujeme nejprve se objednat na konzultační schůzku, kde se setkáte s naším lékařem, odborníkem přes oftalmologické zákroky s patnáctiletou praxí.

Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření) 1000 Kč

Operace horních víček 13 200 Kč


Často kladené dotazy

Pro každého, koho trápí povislá horní oční víčka, přebytečná kůže či nerovnoměrný záhyb očního víčka. Taktéž pro ty, kteří mají v oblasti očních víček přebytečný tuk nebo ohrnutá horní oční víčka. Všechny tyto přiznaky způsobují únavu očí, zvýšenou ospalost a rychlejší unavitelnost očí.
Chladit doporučujeme pouze 1–2 dny po zákroku. Použít můžete chladící masky s modrým gelem, které jsou běžně dostupné v drogerii či v lékárně. Doporučujeme také odpočívat a spát s hlavou ve zvýšené poloze.
Otoky jsou velmi individuální. Někdo nemá otoky téměř vůbec, někomu vydrží třeba i několik týdnů. Celá oblast očí bude pár dní po operaci nateklá i s modřinkami. Obecně platí, že 1–2 měsíce po operaci budete úplně zahojení a výsledek bude finální.
Provádějí se po zhojení operační rány, kdy je na kůži patrná hladká růžová jizva bez krust. Většinou je to za 14–21 dní. Provádí se tlakem prstu na jizvu, tlačit na jedno místo 10 vteřin, pak posunout prst vedle a opět 10 vteřin. Tímto způsobem promačkejte celou jizvu.
Po zákroku to nedoporučujeme. Měli byste mít oči 2–3 dny v klidovém režimu. Žádné čtení, počítač a TV. Po dobu jednoho týdne byste se měli vyvarovat prudkých pohybů, předklonů a zvýšené fyzické námaze. Preventivně také doporučujeme spát po dva týdny na zádech.

Mohlo by Vás také zajímat

Trápí vás váčky nebo výrazné vrásky pod očima? Operace spodních víček je rychlé a snadné řešení s...
Trápí vás unavená víčka? Získejte okouzlující pohled. Operace horních víček je jeden z...
Naši partneři
Naši partneři

STÁLE MÁTE DOTAZY?

Uveďte jméno, telefonní číslo a naši odborníci na krásu Vám co nejdříve zavolají zpět

+420

  Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů. Uvědomuji si, že mohu moje údaje opravit a mohou také požádat o jejich odstranění.

  Zavoláme Vám

  Anna
  Customer Support BS Clinic

  Hey there I am here to help, so let me know whats up and I will be happy to find a solution.

  Start Chat with