Popis služby

Aplikace botulotoxinu se používá k odstranění či snížení mimických vodorovných vrásek, odstraní také vrásku nad kořenem nosu nebo vějířky kolem očních koutků. Má také pozitivní vliv na celkové uvolnění nežádoucího výrazu obličeje. Vrásky mizí během několika desítek minut, definitivní výsledek je patrný během 2-5 dnů.
Botulotoxin je látka, která se v medicíně úspěšně používá již řadu let. Botulotoxin slouží ke svalové relaxaci. Ve věku 30+ se botulotoxin aplikuje k potlačení výrazné mimiky a odstranění mimických vrásek v partiích na čele, nad nosem mezi obočím a kolem očí.  Výsledný efekt se dostavuje pozvolna, takže vaše okolí si nevšimne násilné změny.

Indikace a přínosy ošetřeni

 • mimické (dynamické) vrásky na obličeji
 • vrásky mezi obočím, v okolí očí a na čele
 • odstraňuje vrásky v obličeji, mezi obočím, v okolí očí a na čele
 • působí také jako prevence proti tvorbě hlubokých vrásek

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Alt
  Obličej
 • Alt
  Krk
 • Alt
  Čelo

Postup ošetření (zákroku)

1
Odstranění vrásek botulotoxinem probíhá ambulantně a trvá 15-20 minut - v závislosti na rozsahu ošetření.
2
Lékař velmi tenkou jehličkou aplikuje pod vrásku tekutý botulotoxin. Jeho účinek začne nastupovat během následujících 3-5 dní.
3
Ošetření je téměř bezbolestné a bývá velmi dobře snášeno. Doba působení botulotoxinu je minimálně 4 až 8 měsíců.
4
Bezprostředně po zákroku nedoporučujeme chodit na přímé slunce, navštěvovat saunu a bazén. 24 hodin od ošetření nedoporučujeme používání make-upu ani jiné kosmetiky
Alt
Aplikace botulotoxinu pro vyhlazení vrásek

Ceník aplikace botulotoxinu ke korekci mimických vrásek  

Botulotoxin Vám mohou aplikovat pouze vyškolení certifikovaní lékaři.
Botulotoxin: Glabela (oblast mezi obočím)
2 900 Kč
Botulotoxin: vrásky na čele
2 500 Kč
Botulotoxin: Okolo očí („vrásky smíchu“)
2 500 Kč
Botulotoxin: Glabela + čelo
5 300 Kč
Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Často kladené dotazy

Za jak dlouho uvidím účinky botulotoxinu?

Účinek začne nastupovat mezi 2 až 10 dnem a vrcholí do 2 až 4 týdnů po první aplikaci. Efekt trvá minimálně 4 až 8 měsíců. Poté postupně odeznívá a je třeba ošetření opakovat. Čím déle na aplikaci botulotoxinu chodíte, tím delší jsou intervaly mezi jednotlivými návštěvami.

Jak pracuje botulotoxin?

Jedná se o jednoduchou injekční aplikaci, která spočívá v oslabení činnosti mimických svalů. Látka se aplikuje přímo do svalu, který způsobuje vrásku. Tento sval je dočasně relaxován, přeruší se nervosvalový přenos vzruchu a omezí se svalové působení na tvorbu vrásky. Navíc se zamezí dalšímu prohlubování vrásek. Účinek botulotoxinu trvá do regenerace nervosvalového spojení. Tato doba je v literatuře udávána mezi 3-4 měsíci. Funkce svalu se obnoví nejdříve za 3 měsíce, každou další aplikací Botulotoxinu se účinek prodlužuje.

Jaký je rozdíl mezi botulotoxinem a výplní kyselinou hyaluronovou?

V estetické medicíně se botulotoxin používá k redukci mimických vrásek a k odstranění pocení. Kyselina hyaluronová se nejčastěji používá k redukce statických vrásek. Blokádou nervosvalového přenosu omezuje pohyb svalů a tím dochází k vyhlazení vrásek. Kyselina hyaluronová Je to látka tělu vlastní ona obnoví přirozenou hydrataci kůže, zajišťuje vlhkost, pružnost a pevnost, a dá jí objem. Obecně lze říci, že ideální je kombinace, kdy se do horní poloviny obličeje aplikuje botulotoxin a do dolní poloviny výplň kyselinou hyaluronovou.

Komentáře klientů:

Alt

Anička, 47 let

Hned po první proceduře omlazení pleti mám pocit, že jsem omládla o pár let. Dřív jsem měla pokožku vysušenou a povadlou, teď doslova září, kruhy pod očima jsou pryč a dokonce mám pocit, jako by mi zmizely i některé drobné vrásky. Vřele doporučuju každému, kdo se v zrcadle vidí tak nějak unaveně.
Alt

Zdeněk, 39 let

Klinika s perfektním přístupem ke klientům – po bezplatné vstupní konzultaci jsme se domluvili na mezoterapii vlasové pokožky, protože mě trápilo neustálé ubývání vlasů. Milá sestřička i paní doktorka se postaraly, aby celé ošetření proběhlo v podstatě bezbolestně a příjemně. A hlavně – už teď pozoruju první výsledky!
Alt

Zuzana, 45 let

K operaci, která by odstranila přebytečnou kůži mých očních víček, jsem se odhodlávala celou věčnost. Zhoršující se zrak a únava očí byl rozhodující faktor. Překvapilo mě, jak byl zákrok rychlý, paní doktorka odvedla perfektní práci a já jsem se mohla hned druhý den vrátit do práce. Tady pracují opravdoví odborníci.