Co je Aptos lifting?

Povadlý obličej či prohlubující se vrásky v obličeji nemusí být vždy důvodem k chirurgickému zákroku čili faceliftingu.  Unikátní Liftující – zvedací nitě Aptos se vyrábějí již od roku 1996 a získaly si již celosvětový věhlas. S úspěchem je používají odborníci z více než 50 zemí.

Aptos jsou minimálně invazivní nitě a metody liftingu, konturování a omlazení tváře a těla. Cílem niťového liftingu je zvednout padající měkké tkáně a kůži obličeje a dalších částí těla bez použití skalpelu a invazivních chirurgických zákroků.

Aptos se nejčastěji používá k úpravě kontur obličeje a krku, pokleslých ústních koutků a pokleslého obočí.

Bezesporu velkou výhodou liftingu pomocí nití je téměř bezbolestná aplikace. Zákrok se provádí pouze v lokální anestezii na ambulantním sálku a po jeho skončení odcházíte domů.

Výsledek po zákroku je okamžitý. V průběhu dalších měsíců se výsledek ještě umocňuje, neboť nit zaroste vazivovou tkání, čímž je dosaženo mladšího vzhledu o 5-7 let.  Efekt zákroku vydrží několik let a v případě potřeby jej lze opět opakovat.

Indikace a přínosy aptos liftingu

 • Mírné známky poklesu tkáně. Ztráta objemu tkání
 • Vznik jemných linek a vrásek. Pokleslé obočí
 • Povislý vzhled obličeje ve střední části. Ztenčování rtů
 • Asymetrie obličeje
 • Zpevnění ochablé pokožky tváří, krku, dekoltu
 • Vypnutí jemných vrásek kol úst, očí, ústních koutků
 • Novotvorba kolagenu
 • Varianta při nefunkčnosti botulotoxinu

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Alt
  Obličej
 • Alt
  Krk
 • Alt
  Dekolt
 • Alt
  Lícní kosti
 • Alt
  Čelo
 • Alt
  Břicho

Niťový lifting Aptos. Postup ošetření

1
Před aplikaci niti musí být pokožka vyčištěna od make-upu pomocí kosmetiky a ošetřena antiseptickým roztokem. Zákrok nitěmi APTOS se provádí ambulantně a trvá okolo půl hodiny. Před zákrokem lékař znecitliví ošetřovanou oblast lokální anestezií nebo anestetickým krémem.
2
Do ošetřované oblasti se zavádí tenké liftující vstřebatelné nitě ve směru vrásek pomocí kanyl. Vznik modřin a otoků je minimální, zhojení do týdne. Ihned po ošetření pacient odchází domů Není nutná rekonvalescence. Po zákroku může být ošetřené plocha mírně oteklá a mohou se objevit modřinky. Ty však zpravidla zmizí přibližně do 1 týdne.
Alt
Aptos niťový lifting

Lifting vstřebatelnými nitěmi APTOS cena.

Aplikace vstřebatelných dermálních nití APTOS - velmi účinný anti-agingový zákrok a patří mezi oblíbené a funkční metody neinvazivního liftingu obličeje bez použití skalpelu. Aptos lifting se provádí pomocí tenkých jehel přímo do povadlých oblastí tváří, čela, brady, krku, dekoltu. Kolem mezonití dochází k novotvorbě kolagenu, který vytvoří síť zpevňující tkáně a vyplňující vrásky.
Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření)
500 Kč
Niťový lifting APTOS Elegance, Aptos Visage, Aptos Nano spring
3 700 - 24 900 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Často kladené dotazy

Jaká jsou omezení po zákroku?

Po dobu 14 dnů není doporučeno nadměrné grimasování, obličejová gymnastika, žvýkání tuhých a velkých soust, zvedání těžkých břemen, cvičení. Po dobu 1 měsíce není doporučena liftingová masáž, kosmetické ošetření. Prvních 24 hodin nosit intenzivně kompresi, dále po dobu tří týdnů kompresi nosit odpoledne a na noc.

Jak dlouho trvá níťový lifting aptos?

Tento jednorázový zákrok trvá přibližně 45 až 60 min a může být kombinován s dalšími postupy pro zlepšení vzhledu obličeje.

***

Omlazení pleti a lifting obličeje

Komentáře klientů:

Alt

Anička, 47 let

Hned po první proceduře omlazení pleti mám pocit, že jsem omládla o pár let. Dřív jsem měla pokožku vysušenou a povadlou, teď doslova září, kruhy pod očima jsou pryč a dokonce mám pocit, jako by mi zmizely i některé drobné vrásky. Vřele doporučuju každému, kdo se v zrcadle vidí tak nějak unaveně.
Alt

Zdeněk, 39 let

Klinika s perfektním přístupem ke klientům – po bezplatné vstupní konzultaci jsme se domluvili na mezoterapii vlasové pokožky, protože mě trápilo neustálé ubývání vlasů. Milá sestřička i paní doktorka se postaraly, aby celé ošetření proběhlo v podstatě bezbolestně a příjemně. A hlavně – už teď pozoruju první výsledky!
Alt

Zuzana, 45 let

K operaci, která by odstranila přebytečnou kůži mých očních víček, jsem se odhodlávala celou věčnost. Zhoršující se zrak a únava očí byl rozhodující faktor. Překvapilo mě, jak byl zákrok rychlý, paní doktorka odvedla perfektní práci a já jsem se mohla hned druhý den vrátit do práce. Tady pracují opravdoví odborníci.