Co je Chemický peeling?

Chemický peeling je procedura, která zlepšuje stav pokožky, stimuluje regeneraci epidermis (tj. pokožky) a remodeluje korium (tj. vazivovou vrstvu kůže pod pokožkou). Kombinace aktivních peelingových kyseliny působí na horní až střední vrstvy kůže. Výsledkem je obnovená revitalizovaná pleť – nová kůže je hladší a vyhlazená.
Aplikací chemického peelingu se postupně odlučují buňky povrchové vrstvy kůže a jsou nahrazovány čerstvou svěží vrstvou buněk. Odtud taky plyne název peelingu – „peel“ v překladu znamená „loupat se“.
Chemický peeling patří k oblíbeným neinvazivním zákrokům. Je to vhodné ošetření pro všechny typy pleti, pro ženy i muže bez ohledu na věk. Chemický peeling řeší odstranění akné a pigmentových skvrn, zmírnění jemných a výrazných vrásek, ke stimulaci tvorby kyseliny hyaluronové, kolagenních a elastických vláken. Vyhladí vrásky kolem očí, zesílí jemnou a tenkou citlivou pokožku, hloubkově hydratuje a zlepšuje výživu pokožky

Indikace a přínosy chemického peelingu

 • Nerovný povrch kůže
 • Vrásky a hyperpigmentace
 • Zvětšené póry a jizvy na kůži
 • Akné a post-akné
 • Vypnutí pleti a omlazení pleti
 • Stažení pórů
 • Zesvětlení pigmentací
 • Zlepšení akné a účinné vyčištění

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Alt
  Obličej
 • Alt
  Krk
 • Alt
  Dekolt
 • Alt
  Ruce

Postup ošetření chemickým peelingem

1
Před nanesením peelingu je důležité důkladně odlíčit pleť. Na pokožku je rovnoměrně nanesena zvolená látka - nejčastěji kyselina glykolová, která se nechá působit určitou dobu.
2
Poté se smyje neutralizačním roztokem a důkladně promaže. Dle hloubky působení, délky působení a koncentrace látky dělíme chemický peeling na: povrchový - střední - hluboký.
3
Po ošetření chemickým peelingem je pokožka většinou zarůžovělá a po určité době se mohou odlučovat z povrchu drobné šupinky - odumřelé buňky, někdy však velmi nenápadně při odličování.
4
Pleť bývá několik dní sušší, proto je třeba ji důkladně promazávat a chránit před sluncem UV filtry. Po ošetření jsou doporučeny přípravky zklidňující pokožku a podporující její regeneraci.
Alt
Chemický peeling

Chemický peeling cena

Chemický peeling představuje žádané ošetření, jehož cílem je rozjasnění a omlazení pleti, vyhlazení vrásek, odstranění pigmentových skvrn a akné. K dosažení výraznějšího efektu je vhodné zákrok opakovat 4 -6 x
Obličej
2 000 Kč
Krk nebo Dekolt
2 000 Kč
Hřbety rukou
2 000 Kč
Balíček Chemický peeling 4+1 zdarma (ušetříte až 2 000 Kč!)
8 000 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Často kladené dotazy

Jak často opakovat chemický peeling?

To záleží na typu chemického peelingu a na typu a zdravotním stavu Vaší kůže. Někomu stačí 1 až 3 opakování, u těžších případů doporučujeme dlouhodobou terapii. Cca od 3 do 6 v jedné kúře. Některé se aplikují 1x za 2 týdny, jiné i 1x měsíčně. Záleží mimo jiné na indikaci, pro kterou tento zákrok provádíme, zda např. pro omlazení, hyperpigmentaci apod.

Ve kterém období je nejlepší chemický peeling podstupovat?

Pouze v podzimních zimních a částečně jarních měsících, protože sluneční aktivita je nízká. Plet je po zákroku citlivá a hrozí spálení nebo tvorba pigmentových skvrn.

Chemicky peeling lze kombinovat?

Pro výraznější efekt omlazení pleti lze chemický peeling kombinovat s dalšími metodami jako je facelift nebo laserová rejuvenace. S jejich výběrem vám pomůže tým našich zkušených lékařů

***

Omlazení pleti a lifting obličeje

Doporučené produkty

Komentáře klientů:

Alt

Anička, 47 let

Hned po první proceduře omlazení pleti mám pocit, že jsem omládla o pár let. Dřív jsem měla pokožku vysušenou a povadlou, teď doslova září, kruhy pod očima jsou pryč a dokonce mám pocit, jako by mi zmizely i některé drobné vrásky. Vřele doporučuju každému, kdo se v zrcadle vidí tak nějak unaveně.
Alt

Zdeněk, 39 let

Klinika s perfektním přístupem ke klientům – po bezplatné vstupní konzultaci jsme se domluvili na mezoterapii vlasové pokožky, protože mě trápilo neustálé ubývání vlasů. Milá sestřička i paní doktorka se postaraly, aby celé ošetření proběhlo v podstatě bezbolestně a příjemně. A hlavně – už teď pozoruju první výsledky!
Alt

Zuzana, 45 let

K operaci, která by odstranila přebytečnou kůži mých očních víček, jsem se odhodlávala celou věčnost. Zhoršující se zrak a únava očí byl rozhodující faktor. Překvapilo mě, jak byl zákrok rychlý, paní doktorka odvedla perfektní práci a já jsem se mohla hned druhý den vrátit do práce. Tady pracují opravdoví odborníci.