Nejnovější metoda vyhlazování vrásek a liftingu obličeje bez použití skalpelu. Metoda využívá nití tzv. mezonitě, které se zavádějí do kůže. Aplikace je téměř bezbolestná. Dnešní mezonitě jsou plně vstřebatelným materiálem. Pro niťový lifting taky se používají mezonitě z polydioxanonu, obaleného kyselinou hyaluronovou. Následně dochází k regeneraci buněk, zvýšení novotvorby kolagenu a zlepšení prokrvení ošetřené oblasti. Efekt vypnutí pokožky trvá 2–3 roky.
Tento způsob miniinvazivního liftingu vypíná hlubší i drobné vrásky, zlepšuje tonus pleti, obnovuje kontury obličeje a vytváří novou tvorbu kolagenu.

Indikace a přínosy ošetřeni

 • Lehká ptóza (povis tváře)
 • Lifting kůže krku a její zpevnění
 • Ochablé svaly a tuková tkáň v dolní části obličeje
 • Zpevnění všech partií obličeje
 • Zpevnění ochablé pokožky tváří, krku, dekoltu
 • Vypnutí jemných vrásek kol úst, očí, ústních koutků
 • Novotvorba kolagenu
 • Varianta při nefunkčnosti botulotoxinu

Které oblasti mohou být ošetřovány mezonitěmi

 • Alt
  Obličej
 • Alt
  Krk
 • Alt
  Dekolt

Postup ošetření (zákroku) mezonitěmi

1
Zákrok mezonitěmi a 3D nitěmi se provádí ambulantně a trvá okolo půl hodiny. Zákrok se provádí pouze ve znecitlivění anestetickým krémem. Tenkým vpichem se jehličkou zavede do pokožky vlákno.
2
Do podkoží a vyznačené oblasti následně zavedu 5 až 20 těchto vláken, z nichž každé je přibližně 25 až 80 mm dlouhé. Po uložení nitě se jehla vysune, v pokožce zůstává vytvořená zpevňující síť.
3
Miniaturní drobné vpichy se zhojí velmi rychle bez jizviček. Vznik modřin a otoků je minimální, zhojení do týdne. Není nutná rekonvalescence.
4
Neviditelná bio vlákna se poté pomalu vstřebávají až se nakonec za 120 až 180 dnů zcela rozpustí. Vaši pokožku přitom vypnou, zlepší její strukturu
Alt
Mezonitě 3D lifting bez skalpelu

Lifting obličeje Mezonitě cena.

Lifting mezonitěmi se provádí u pacientek či pacientů, pro které ještě není vhodný větší chirurgický výkon, ale již se objevují známky poklesu tváří. Mezonitě jsou vhodné pro muže a ženy ve věku od 30 do 55 let, pokud je trápí povadající pokožka a první výraznější vrásky.
Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření)
500 Kč
Vytažení obočí (obě)
3 000 Kč
Čelo celé
6 000 Kč
Dolní obličej
12 000 Kč
Paže (obě)
12 000 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Často kladené dotazy

Pro koho není lifting mezo nitěmi vhodný?

Zákrok Mezonitě nedoporučuji pacientům, kteří trpí onemocněním pojivové tkáně autoimunního charakteru a také pacientům, kteří nejsou v dobré aktuální kondici (mají infekční onemocnění dýchacích cest, chřipku apod.). Dále mezonitě nedoporučuji při poruše krevní srážlivosti, nebo pokud máte kůži náchylnou ke vzniku keloidních jizev. Obecně by také jakýkoliv estetický zákrok měly vynechat těhotné ženy.

Jaký je princip liftingu mezo nitěmi?

Již dříve se k zpevňování ochablé pokožky používaly materiály jako zlaté nitě a nevstřebatelná vlákna. Mezonitě však posouvají lifting na vyšší úroveň. Jedná se o polydioxanonová bio vlákna (PDO), která jsou vstřebatelná a tzv. tělu vlastní. Doposud se tento materiál využíval například v oboru kardiochirurgie nebo plastické chirurgie

Z čeho jsou mezonitě vyrobeny, zůstanou pod kůží trvale?

Mezonitě jsou vyrobeny z polydioxanonu, které se běžně používají v chirurgii jako šicí materiál při operacích více než 15 let. Nitě způsobuji minimální zánětlivou reakci v tkáni. Jsou bezpečné a hypoalergenní. Trvá jim to 6- 9 měsíců a rozkládají se na vodu a oxid uhličitý.

Mezonitě po aplikaci. Co se s nimi po prime liftingu pod kůží přesně děje?

Do ošetřované oblasti se zavádí tenké vstřebatelné nitě ve směru vrásek a to ve tvaru sítě. Kolem nitě se okamžitě začne vytvářet nový kolagen a vzniká kolagenová síť, která způsobí vypnutí kůže, vyrovnání vrásek a zvýšení elasticity kůže. Během několika měsíců se mezonítě vstřebají, avšak vytvořené kolagenové struktury na místě zůstávají a tím je docíleno efektu vypnutí pokožky.

***

Omlazení pleti a lifting obličeje

Komentáře klientů:

Alt

Anička, 47 let

Hned po první proceduře omlazení pleti mám pocit, že jsem omládla o pár let. Dřív jsem měla pokožku vysušenou a povadlou, teď doslova září, kruhy pod očima jsou pryč a dokonce mám pocit, jako by mi zmizely i některé drobné vrásky. Vřele doporučuju každému, kdo se v zrcadle vidí tak nějak unaveně.
Alt

Zdeněk, 39 let

Klinika s perfektním přístupem ke klientům – po bezplatné vstupní konzultaci jsme se domluvili na mezoterapii vlasové pokožky, protože mě trápilo neustálé ubývání vlasů. Milá sestřička i paní doktorka se postaraly, aby celé ošetření proběhlo v podstatě bezbolestně a příjemně. A hlavně – už teď pozoruju první výsledky!
Alt

Zuzana, 45 let

K operaci, která by odstranila přebytečnou kůži mých očních víček, jsem se odhodlávala celou věčnost. Zhoršující se zrak a únava očí byl rozhodující faktor. Překvapilo mě, jak byl zákrok rychlý, paní doktorka odvedla perfektní práci a já jsem se mohla hned druhý den vrátit do práce. Tady pracují opravdoví odborníci.