Oční víčka jsou jednou z nejcitlivějších oblastí obličeje a náš věk se na nich projeví dříve než jinde. Padající víčka, převislá kůže a tukové výhřezy v okolí očí jsou častým problémem, který se s přibývajícím věkem dotýká mnoha lidí. Ideálním řešením je operace očních víček (redukce přebytečné kůže) neboli blefaroplastika. Operace víček neřeší jen estetické nedostatky, ale pomůže i s častými pocity únavy a bolestivosti očí s velice efektním výsledkem. Operaci se proto podrobují nejen ženy, ale také muži, a to nejčastěji mezi čtyřicátým až padesátým rokem věku.
Plastika očních víček koriguje nadbytečnou a povislou kůži v oblasti víček. Zákrok se provádí v místním znecitlivění, takže při něm neucítíte žádnou bolest. Provádí se buď jako samostatný výkon jen na dolních nebo jen na horních víčkách či současně, v závislosti na místním nálezu.

Indikace a přínosy operace víček

 • vaky pod očima
 • přebytečná kůže, která vyčnívá na horní (dolní) víčko
 • pokleslá oční víčka (zhoršující se vidění, oči oteklé, často slzí a bolí)
 • spouštění dolního koutku oka
 • unavený vzhled, upravení oční štěrbiny
 • přítomnost hrubých vrásek na dolním nebo horním víčku
 • zmizení váčků a kruhů pod očima
 • Mladší vzhled
 • oči přestanou slzet, otékat a bolet. Zlepšení vidění
 • Hezčí tvar víček a očí
 • Sníží se i únava očí, bolesti hlavy a slzení.

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Alt
  Oči

Postup ošetření (zákroku)

1
Doba operace horních i dolních víček trvá obvykle 40-50 minut dle rozsahu zákroku.
2
Zákrok se provádí v lokální anestezii (místní znecitlivění), protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného.
3
Prvních 24 – 48 hodin po operaci si pacient přikládá přes obvaz studené obklady a dodržuje klidový režim.
4
Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.
5
Po operaci vznikají na kůži víček a tváři otoky a modřiny, které mohou přetrvávat 2-3 týdny. Stehy se odstraňují obvykle 6.- 7. den po operaci.
6
Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.
Alt
Operace očních víček

Operace horních a spodníc víček. Cena

Operací očních víček (tzv. blepharoplastikou) se z víček odstraní nadbytečná kůže a tukové váčky, čímž se omladí a rozjasní výraz v okolí očí.
Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření)
500 Kč
Blefaroplastika Horní vička
10 000 – 12 000 Kč
Blefaroplastika dolní vička
11 000 – 13 000 Kč
Blefaroplastika Horní a dolní vička (ušetříte až 5 000 Kč!)
19 000 – 21 000 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Často kladené dotazy

Jak vypadají jizvy po operaci?

Při operaci na horních víčkách je řez veden tak, aby výsledná jizva probíhala v přirozené ohybové rýze, na dolním víčku pak těsně pod řasami. Tudíž jizvy nejsou viditelné.

Existuji nějaké kontraindikace?

Kontraindikací je užívání léků ředících krev (Warfarin, Plavix). Anopyrin apod. není překážkou operace. V případě kožních či očních problémů doporučujeme vyšetření a následné vyjádření specialistů. Operaci víček není možné provést při jakémkoliv dekompenzovaném interním onemocnění – jako je ischemická choroba srdeční, diabetes mellitus apod

Kdy operovat oční víčka?

Povolování a stárnutí kůže v oblasti horních a dolních očních víček dochází nejčastěji mezi 40. a 50. rokem života. Pokud dochází k prolapsu tuku v mladším věku, je možné operovat víčka mezi 25 – 30 lety života. V tomto případě je ale potřeba operovat bez odstranění kůže, pouze přístupem přes spojivku (operace dolních víček spojivkou).

Kdy se projeví výsledek operace?

Po týdnu od zákroku, kdy se obvykle odstraňují stehy je však nutné ještě počítat s odeznívajícím otokem a nějakou modřinkou. Ale již to lze zakrýt makeupem. Otok celkově odezní zpravidla do 3 týdnů. Trvání efektu operace je velmi individuální, literatura uvádí 5 – 10 let, ale ze zkušenosti známe případy významných odchylek oběma směry, operaci lze opakovat.

Jaká doba rekonvalescence po operaci víček?

Zapojení do pracovně-společenského režimu je možné asi týden po zákroku, v některých případech i dříve. Návrat ke sportovním aktivitám doporučujeme zhruba po měsíci. Podrobné informace, týkající se právě vašeho problému, vám ochotně sdělí lékař při vstupní konzultaci a vyšetřen.

Je možné operovat horní i dolní víčka současně?

Horní víčka můžeme operovat samostatně nebo současně s víčky dolními dle lokálního nálezu. Zákrok se provádí ambulantně, není třeba hospitalizace.

Komentáře klientů:

Alt

Anička, 47 let

Hned po první proceduře omlazení pleti mám pocit, že jsem omládla o pár let. Dřív jsem měla pokožku vysušenou a povadlou, teď doslova září, kruhy pod očima jsou pryč a dokonce mám pocit, jako by mi zmizely i některé drobné vrásky. Vřele doporučuju každému, kdo se v zrcadle vidí tak nějak unaveně.
Alt

Zdeněk, 39 let

Klinika s perfektním přístupem ke klientům – po bezplatné vstupní konzultaci jsme se domluvili na mezoterapii vlasové pokožky, protože mě trápilo neustálé ubývání vlasů. Milá sestřička i paní doktorka se postaraly, aby celé ošetření proběhlo v podstatě bezbolestně a příjemně. A hlavně – už teď pozoruju první výsledky!
Alt

Zuzana, 45 let

K operaci, která by odstranila přebytečnou kůži mých očních víček, jsem se odhodlávala celou věčnost. Zhoršující se zrak a únava očí byl rozhodující faktor. Překvapilo mě, jak byl zákrok rychlý, paní doktorka odvedla perfektní práci a já jsem se mohla hned druhý den vrátit do práce. Tady pracují opravdoví odborníci.