Služba odstranění pocení Botulotoxinem

Nadměrné pocení (hyperhydrosis) může být společensky i profesionálně velmi nepříjemné a komplikující a často vede k značnému emočnímu stresu a potížím. Někteří pacienti, kteří trpí nadměrnou potivostí celého těla, mohou být léčeni pravidelnou medikamentózní léčbou. To zcela dobře nelze u pacientů, kteří trpí lokálním nadměrným pocením v podpaží, na dlaních a chodidlech. Ti se mohou úspěšně léčit Botulotoxinovými injekcemi. A kde je možné pocení odstranit? Je to podpaží, dlaně nebo chodidla.
Když se botulin typu A vstříkne do problémové oblasti, dojde k silnému zablokování nervových vláken, které stimulují funkci potních žláz. To vede k téměř k úplnému zastavení tvorby potu v ošetřené oblasti. Jelikož se toxin vstřikuje pouze do kůže, není zde žádné riziko zasažení hlubších svalových vrstev a tím i jejich funkce. Postup je obdobný jako u výše popsaného odstraňování vrásek. Botulotoxinová léčba se obvykle projeví po 3-7 dnech a efekt trvá v průměru kolem půl roku. Opakované injekce přinášejí podobné výsledky. Léčba je dobře snášena a nemívá žádné nepříznivé vedlejší účinky

Indikace a přínosy léčby nadměrného pocení

 • nadměrné pocení v podpaží
 • hyperhydróza nohou
 • pocení dlaní, čela nebo zátylku
 • zbavíte se nadměrného pocení
 • psychologický komfort a snížení konstantního pocitu nervozity spojeného s přítomností hyperhydrózy.

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Alt
  Ruce
 • Alt
  Tělo
 • Alt
  Čelo
 • Alt
  Podpaží

Postup ošetřeni na odstranění nadměrného pocení

1
Primární vyšetření specialistou za účelem diagnostiky a identifikace příčin nemoci, jakož i kontraindikací postupu. Důkladné očištění místa vpichu. Za účelem přesného určení zón citlivých na pocit nadměrného pocení (hyperhydrózy) se provádí speciální test s jodovým škrobem (test Minor) pro určení hranice zvýšeného pocení.
2
Na pokožku axilární dutiny se aplikuje 2% roztok jódu. Po vysušení je pokožka poprášena bramborovým škrobem. Pot smíchaný se škrobem změní skvrny hnědého jódu ve fialové. Díky výsledku lékař přesně určí oblast injekcí a požadovaný počet jednotek léku.
3
Identifikované oblasti jsou ošetřeny a označeny body pro aplikaci injekcí Botoxu®. Lék je podáván intradermálně do cílových bodů v oblasti potních žláz pomocí injekcí. Vzhledem k tenkým jehlám a mělkému zavedení je procedura bezbolestná.
4
Samotné ošetření je velmi jednoduché - lékař při něm aplikuje léčebnou látku do podkoží pomocí tenoučkých jehliček. Ošetření trvá zhruba 10 minut. Účinek nastupuje během 2 až 10 dní a trvá v průměru 8 - 12 měsíců.
Alt
Odstranění pocení

Léčba hyperhydrózy cena

Aplikace roztoku botoxu® do míst se zvýšeným nebo nepříjemným pocením je aktuálně nejefektivnější řešení odstranění nežádoucího pocení.
Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření)
500 Kč
Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Podpaží
9 300 Kč
Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Dlaní
10 400 Kč
Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Plosky nohou
11 450 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Často kladené dotazy

Jak dlouho budu čekat na výsledek odstranění nadměrného pocení?

Botox® nepůsobí okamžitě, ale v blízké budoucnosti pacienti pocítí pokles množství vylučovaného potu. Během několika dní jsou kritické oblasti znatelně sušší a po 1-2 týdnech v nich pocení úplně zmizí.

Opravdu můžu podstoupit ošetření na odstranění nadměrného pocení kdykoliv?

Ošetření provádíme v průběhu celého roku – bez omezení.

Komentáře klientů:

Alt

Anička, 47 let

Hned po první proceduře omlazení pleti mám pocit, že jsem omládla o pár let. Dřív jsem měla pokožku vysušenou a povadlou, teď doslova září, kruhy pod očima jsou pryč a dokonce mám pocit, jako by mi zmizely i některé drobné vrásky. Vřele doporučuju každému, kdo se v zrcadle vidí tak nějak unaveně.
Alt

Zdeněk, 39 let

Klinika s perfektním přístupem ke klientům – po bezplatné vstupní konzultaci jsme se domluvili na mezoterapii vlasové pokožky, protože mě trápilo neustálé ubývání vlasů. Milá sestřička i paní doktorka se postaraly, aby celé ošetření proběhlo v podstatě bezbolestně a příjemně. A hlavně – už teď pozoruju první výsledky!
Alt

Zuzana, 45 let

K operaci, která by odstranila přebytečnou kůži mých očních víček, jsem se odhodlávala celou věčnost. Zhoršující se zrak a únava očí byl rozhodující faktor. Překvapilo mě, jak byl zákrok rychlý, paní doktorka odvedla perfektní práci a já jsem se mohla hned druhý den vrátit do práce. Tady pracují opravdoví odborníci.