ul. Rumunská 12, 120 00, Praha 2, Česká republika

PROČ VZNIKAJÍ PAPILOMY (KOŽNÍ VYRůstky)?

Objednat

Popis služby

Lidský papilomavirus (Human Papilloma Virus, HPV) patří k nejčastějším původcům virových kožních infekcí. HPV infikuje bazální vrstvy pokožky a množí se v kožních buňkách. Vstupní branou jsou mikrotraumata kůže a sliznic. Jednoduše řečeno, papilomy jsou kožní výrůstky způsobené přitomnosti papilomaviru ve vašem těle.Projevy HPV infekce se na kůži manifestují jako bradavice, na sliznicích jako papilomy, na přechodu sliznic a kůže jako kondylomy. Nejčastěji kožní výrůstky vznikají na krku a dekoltu a taky v mistech kožních zahybů (podpaží, třísla, u žen – záhyby pod prsama)

Mívají květákovitý tvar a mohou být buď přímo na sliznici nebo s ní jsou spojeny různě dlouhou stopkou.

Jak bylo uvedeno, nejde o zhoubné výrůstky, ale pokud jejich přítomnost způsobuje jakékoliv problémy, je nutné je odstranit - v tomto případě je nutné vždy vyhledat lékaře, protože efektivní domácí léčba není možná. Papilomy je nutné odstranit stručně , což doma opravdu nejde. Nicméně po jejich likvidaci lékaři považují léčbu za ukončeno ale je za potřeby spravně postarat o pooperační oblast.

Nejefektivnejší způsob léčby - odstranění kožních výrůstků laserem nebo elektrokoagulace. V nase klinice pacujeme s vysokofrekvenčnim elektrochirurgickym pristrojem Kentamed RF 100.

Díky zkušenosti nasich specialistů je možné tyto útvary odstraňovat bez operace a tedy jizvy. Přistrojové odstranění kožních výrůstků se děje buď zničením přívodné cévky vyživující bradavici (výrůstek), nebo snesením (ablací) útvaru.

Hojení po zákroku

Proces hojení se záčina okamžitě po ošetření. Drobný stroupek v místě odstranění výrůstku zasychá, občas ale vznika potřeba ošetřené místo krýt náplastí dalši 3-4 dny po zakroku. U větší plochy se náplast odstraňuje druhý až třetí den po zákroku. Pod stroupkem dochází k tvorbě nové tkáně, která ošetřenou plochu vyplní. Po jeho odpadnutí je v místě růžová až červená ploška, která během následujících měsíců postupně bledne. Pamatujte si že stroupek se nesmi odstranovat jakymkoliv mechanickym zpusobem v žadnem připadě.

Ošetřované místo je třeba pečlivě chránit přípravky s SPF faktory 50+ po dobu několika měsíců!

Zákrok se provádí ambulantně a nevyřadí klienta z běžného života. Je vhodné jej absolvovat v podzimnich a zimních měsících a jeho provedení není věkově limitované.


Pracujeme v oblasti krásy již od roku 2011.

Které oblasti mohou být ošetřovány

  • Obličej
  • Dekolt
  • Krk
  • Ruce
Naši partneři