ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

Odstranění pocení

Nadměrné pocení patří k velmi obtěžujícím příznakům, jak pro člověka samotného, tak zpravidla i pro jeho okolí. Snižte pocení o více než 85%, u nás na klinice je to možné.

Objednat

Popis služby odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení (hyperhydrosis) může být společensky i profesionálně velmi nepříjemné a komplikující a často vede k značnému emočnímu stresu a potížím. Někteří pacienti, kteří trpí nadměrnou potivostí celého těla, mohou být léčeni pravidelnou medikamentózní léčbou. To zcela dobře nelze u pacientů, kteří trpí lokálním nadměrným pocením v podpaží, na dlaních a chodidlech. Ti se mohou úspěšně léčit BTXovými injekcemi. A kde je možné pocení odstranit? Je to podpaží, dlaně nebo chodidla.

Odstranění pocení - postup procedury

Léčba hyperhidrózy podpaží a dalších částí těla spočívá v injekčním podání botulotoxinu typu A do subkutánní zóny.

Dnes se často používá v medicíně a kosmetologii k léčbě určitých svalových onemocnění, spastických syndromů nebo k poruchám endokrinních žláz.

Po aplikaci botulotoxinu se blokuje činnosti potních žláz, což vede k téměř úplnému zastavení tvorby potu v ošetřované oblasti. Vzhledem k tomu, že se látka vstřikuje pouze do kůže, není zde žádné riziko zasažení hlubších svalových vrstev a nejsou tak narušeny její funkce.

Léčba hyperhidrózy injekcemi je nejoptimálnějším způsobem, jak se zbavit nadměrného pocení, protože eliminuje problém po dobu nejméně šesti měsíců.

Když se účinek léku zastaví, pacient si může sám zvolit: podstoupit druhý postup léčby hyperhidrózy nebo se znovu vrátit k silnému pocení. Podle lékařů nejsou injekce návykové a po ukončení postupů nedochází k žádným negativním fyziologickým důsledkům s výjimkou obnovení nadměrného pocení.

Důležitá je také zkušenost odborníka, který provádí proceduru léčby hyperhidrózy. Stojí za to kontaktovat pouze lékaře, který má rozsáhlé zkušenosti s prací a kvalitními přípravky, jelikož je nutné přesně určit požadovaný objem léčiva a oblast pro injekci.


Účinnost léčby

Léky k léčbě hyperhidrózy jsou nakupovány od oficiálních dodavatelů. Jsou dobře přijímány kožními buňkami a výsledky jsou patrné již 5-7 dní po zákroku. Účinek trvá 4–6 měsíců v závislosti na vlastnostech organismu každého jednotlivého klienta.

Jakmile se lek rozpustí, pocení se znovu obnoví, proto se doporučuje podstoupit opakovanou léčbu. S každým dalším postupem klesá množství léku a prodlužuje se doba jeho působení. Tyto léky jsou nealergenní a nejsou návykové.

Pracujeme v oblasti krásy již od roku 2011.

Indikace a přínosy léčby nadměrného pocení

 • nadměrné pocení v podpaží
 • hyperhydróza nohou
 • pocení dlaní, čela nebo zátylku
 • zbavíte se nadměrného pocení
 • psychologický komfort a snížení konstantního pocitu nervozity spojeného s přítomností hyperhydrózy.
 • Dlouhodobý účinek zákroku
 • Stačí jedno sezení a pocení se okamžitě zastaví
 • Celý proces trvá méně než jednu hodinu
 • Použité léky prošly klinickými zkouškami a jsou pro lidské tělo zcela bezpečné
 • Všestrannost - léčba hyperhidrózy různého původu

Kontraindikace léčby

Při léčbě hyperhidrózy je nutná povinná předběžná konzultace s lékařem, aby se zjistily některé indikace, u nichž je léčba hyperhidrózy nemožná.

Kontraindikace:
 • Přecitlivělost na složky léčiva
 • Alergie
 • Jakékoliv neuromuskulární poruchy
 • Období těhotenství a laktace
 • Užívání aminoglykosidů, ale po skončení lze ošetření podstoupit

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Ruce
 • Tělo
 • Čelo
 • Podpaží
 • Postup ošetřeni na odstranění nadměrného pocení

 • Primární vyšetření specialistou za účelem diagnostiky a identifikace příčin nemoci, jakož i kontraindikací postupu. Důkladné očištění místa vpichu. Za účelem přesného určení zón citlivých na pocit nadměrného pocení (hyperhydrózy) se provádí speciální test s jodovým škrobem (test Minor) pro určení hranice zvýšeného pocení.
 • Na pokožku axilární dutiny se aplikuje 2% roztok jódu. Po vysušení je pokožka poprášena bramborovým škrobem. Pot smíchaný se škrobem změní skvrny hnědého jódu ve fialové. Díky výsledku lékař přesně určí oblast injekcí a požadovaný počet jednotek léku.
 • Identifikované oblasti jsou ošetřeny a označeny body pro aplikaci injekcí BTXu. Lék je podáván intradermálně do cílových bodů v oblasti potních žláz pomocí injekcí. Vzhledem k tenkým jehlám a mělkému zavedení je procedura bezbolestná.
 • Samotné ošetření je velmi jednoduché - lékař při něm aplikuje léčebnou látku do podkoží pomocí tenoučkých jehliček. Ošetření trvá zhruba 10 minut. Účinek nastupuje během 2 až 10 dní a trvá v průměru 8 - 12 měsíců.

Odstranění pocení od 10 500 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Nejefektivnějším řešením nadměrného a nežádoucího pocení je v současné době právě aplikace roztoku BTXu, která trvá pouze 15 minut a není bolestivá.

Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření) 500 Kč

Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Podpaží 10 500 Kč

Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Dlaní 11 500 Kč

Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Chodidla 12 500 Kč

Často kladené dotazy

BTX nepůsobí okamžitě, ale v blízké budoucnosti pacienti pocítí pokles množství vylučovaného potu. Během několika dní jsou kritické oblasti znatelně sušší a po 1-2 týdnech v nich pocení úplně zmizí.
Ošetření provádíme v průběhu celého roku – bez omezení.

Mohlo by Vás také zajímat

Trápí vás kožní výrůstek nebo papilomy kdekoliv na těle? Neváhejte a volejte. Maximálně šetrně a...
Rychlé, cíleně zeštíhlující, modelující ošetření pro všechny ženy (i muže), které redukuje...
Lymfatická masáž neboli ruční lymfodrenáž je příjemná masážní technika s krouživými pohyby, které...
Celulitida na hýždích nebo na stehnech? Účinná léčba celulitidy pomocí mezoterapie se využívá již...
Injekční lipolýza je jednou z nejnovějších neoperačních metod, která zbavuje tělo nadbytečného...
Naši partneři
Naši partneři

STÁLE MÁTE DOTAZY?

Uveďte jméno, telefonní číslo a naši odborníci na krásu Vám co nejdříve zavolají zpět

+420

  Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů. Uvědomuji si, že mohu moje údaje opravit a mohou také požádat o jejich odstranění.

  Zavoláme Vám

  Anna
  Customer Support BS Clinic

  Hey there I am here to help, so let me know whats up and I will be happy to find a solution.

  Start Chat with