ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

Odstranění papilomu a kožních výrůstků

Trápí vás kožní výrůstek nebo papilomy kdekoliv na těle? Neváhejte a volejte. Maximálně šetrně a účinné odstranění kožních výrůstků. Malý a nenáročný zákrok s dokonalým výsledkem.

Objednat

Proč vznikají papilomy (kožní výrůstky)?

Lidský papilomavirus (Human Papilloma Virus, HPV) patří k nejčastějším původcům virových kožních infekcí. HPV infikuje bazální vrstvy pokožky a následně se množí v kožních buňkách. Vstupní branou jsou mikrotraumata kůže a sliznic. Jednoduše řečeno, papilomy jsou kožní výrůstky způsobené přitomností papilomaviru ve vašem těle. Projevy HPV infekce na kůži se projevují jako bradavice na sliznicích / přechodu sliznic jako papilomy a na genitáliích jako kondylomy. Nejčastěji kožní výrůstky však vznikají na krku/dekoltu a taky v místech kožních záhybů (podpaží, třísla a u žen v záhybech pod prsama.)

Mívají květákovitý tvar a mohou být buď přímo na sliznici nebo s ní jsou spojeny různě dlouhou stopkou.

Jak bylo již řečeno, nejde o zhoubné výrůstky, ale pokud jejich přítomnost způsobuje jakékoliv problémy je na místě je odstranit - v tomto případě je nutné vždy vyhledat lékaře, protože efektivní domácí léčba není možná. Papilomy může odstranit pouze specializovaný odborník, sami to nikdy nedělejte. Po jejich likvidaci lékaři považují léčbu za ukončenou, ale je zapotřebí se o léčenou oblast správně starat ještě několik dní.

Nejefektivnejší způsob léčby - odstranění kožních výrůstků je laserem nebo elektrokoagulací. Na naší klinice Beautyshape Clinic pracujeme s vysokofrekvenčním elektrochirurgickým přístrojem Kentamed RF 100.

Díky mnohaleté zkušenosti našich specialistů je možné tyto útvary odstraňovat bez operace a tedy jizev. Přístrojové odstranění kožních výrůstků se provádí laserem a po odnětí vznikne drobný stroupek, který po několika dnech sám odpadne.

Hojení a péče po zákroku

Proces hojení záčíná okamžitě po zákroku. Drobný stroupek v místě odstranění výrůstku zasychá a ve většině případů je potřeba ošetřené místo zakrýt náplastí na pár dnů. V případě větší plochy se ponechává náplast, která může být odstraněna druhý až třetí den po zákroku. Pod stroupkem dochází k tvorbě nové tkáně, která ošetřenou plochu vyplní. 

Po jeho odpadnutí je v místě růžová až červená ploška, která během následujících měsíců postupně bledne. Pamatujte si, že stroupek se nesmí v žádném případě odstraňovat jakýmkoliv mechanickým způsobem!

Zákrok klienta nevyřadí z běžného života, jelikož se provádí ambulatně. Je vhodné jej absolvovat v podzimních/zimních měsících a jeho provedení není věkově limitované.

odstranění kožních výrůstků Praha

Ošetřované místo je třeba pečlivě chránit přípravky s SPF faktory 50+ po dobu několika měsíců!


Pracujeme v oblasti krásy již od roku 2011.

INDIKACE A PŘÍNOSY OŠETŘENÍ ODSTRANĚNÍ PAPILOMU

 • papilomy umístěné ve viditelných oblastech těla a přinášející psychologické nepohodlí;
 • papilomy, které jsou neustále zraněny oděvy, šperky a hřebenem;
 • novotvary, které se zvětšují, mají tendenci se šířit, mění velikost, tvar a barvu;
 • papilomy umístěné v intimní oblasti nebo chodidlech; pokud růst začne bolet, svědit nebo krvácet.
 • minimální trauma blízkých oblastí kůže;
 • maximální přesnost
 • maximální kosmetický efekt;
 • rychlé hojení;

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Obličej Obličej
 • Dekolt Dekolt
 • Krk Krk
 • Ruce Ruce
 • Jak se provádí odstranění kožních výrůstků (papilomu)?

 • Specialisté na klinice účinně odstraňují vysokofrekvenčním elektrochirurgickým přístrojem Kentamed RF 100. Procedura se provádí v lokální anestezii, která vylučuje nepříjemnosti a bolest během operace.
 • Papiloma na stydkých pyscích je zničena působením laserového paprsku bez přímého kontaktu, což umožňuje manipulaci bez vážného traumatického poškození epiteliálních tkání. Díky modernímu vybavení má specialista schopnost upravovat výkon, hloubku a plochu laserového záření.
 • Tento postup trvá v průměru asi dvacet až třicet minut. V závažných případech doprovázených hromaděním papilomu, může být zapotřebí několik sezení laserové terapie.
 • Interval mezi procedurami je od dvou do čtyř týdnů, v závislosti na individuálních charakteristikách těla pacienta.

Cena odstranění papilomu od 550 Kč

Pokud si nejste jistí, zda zákrok podstoupit a je vhodný přímo pro Vás, doporučujeme nejprve konzultaci s naším odborníkem.

Odstranění papilomu 1. zona 1100 Kč

Odstranění papilomu každá další zóna 550 Kč

Často kladené dotazy

Pro rychlé a úplné zotavení se doporučují následující opatření, aby se zabránilo možným komplikacím:
 • Vyvarujte se kontaktu s vodou během prvních 2-3 dnů;
 • Zdržte se holení a epilace, pokud byl papilom v této oblasti, dokud nedojde k úplnému uzdravení.
Proces hojení se záčina okamžitě po ošetření. Drobný stroupek v místě odstranění výrůstku zasychá, občas ale vznika potřeba ošetřené místo krýt náplastí dalši 3-4 dny po zakroku. U větší plochy se náplast odstraňuje druhý až třetí den po zákroku. Pod stroupkem dochází k tvorbě nové tkáně, která ošetřenou plochu vyplní. Po jeho odpadnutí je v místě růžová až červená ploška, která během následujících měsíců postupně bledne. Pamatujte si že stroupek se nesmi odstranovat jakymkoliv mechanickym zpusobem v žadnem připadě.
Obleček umožňuje ošetření hlavě snadno klouzat; v opačném případě by se přilepila a štípla nahou kůži. Rovněž udržuje čistotu a pomáhá v modeláži.

 

Mohlo by Vás také zajímat

Rychlé, cíleně zeštíhlující, modelující ošetření pro všechny ženy (i muže), které redukuje...
Lymfatická masáž neboli ruční lymfodrenáž je příjemná masážní technika s krouživými pohyby, které...
Celulitida na hýždích nebo na stehnech? Účinná léčba celulitidy pomocí mezoterapie se využívá již...
Injekční lipolýza je jednou z nejnovějších neoperačních metod, která zbavuje tělo nadbytečného...
Nadměrné pocení patří k velmi obtěžujícím příznakům, jak pro člověka samotného, tak zpravidla i...
Naši partneři
Naši partneři

STÁLE MÁTE DOTAZY?

Uveďte jméno, telefonní číslo a naši odborníci na krásu Vám co nejdříve zavolají zpět

+420

  Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů. Uvědomuji si, že mohu moje údaje opravit a mohou také požádat o jejich odstranění.

  Zavoláme Vám

  Anna
  Customer Support BS Clinic

  Hey there I am here to help, so let me know whats up and I will be happy to find a solution.

  Start Chat with