logo

ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

ul. Rumunská 12, Praha 2, ČR

Velikost písma: +
1 minuta čtení (281 slov)

Jak zlepšit výsledek po transplantaci vlasů?

Plazmaterapie se využívá při léčbě vypadávání vlasů a pomáhá také při transplantaci vlasů. Využívá se při ní odebraná vlastní plazma. Je často jedinou metodou pro pacienty s velmi citlivou pokožkou a alergiemi, kteří potřebují podpořit růst vlasů. Procedura může být sice někdy mírně bolestivá, je však vysoce účinná.


Co je transplantace vlasů

Transplantace vlasů je estetický zákrok, který provádí odborný lékař. Spočívá v přemístění vašich vlastních vlasových štěpů z míst na hlavě, kde jsou vlasy kvalitní a husté, většinou z temene hlavy do míst, kde jsou vlasy prořídlé, nebo vzniká pleš. Pak se z odebraných štěpů provádí implantace vlasů do potřebných míst. Procedura probíhá v lokální anestezii, kdy se aplikuje anestetický krém.

Co je vlasová plazmaterapie a jak pomůže po transplantaci vlasů

Vlasová plazmaterapie je jednou z nejpřirozenějších ošetření pro růst vlasů. Vlastní krevní plazma obohacená krevními destičkami pomůže růst vlasů obnovit. Je to výborný stimulátor růstu kožních buněk a velká podpora aktivity buněk v místě aplikace. Přirozeně dodá vlasové pokožce potřebné živiny pro růst nových vlasů. Při zákroku se odebere pacientovi menší množství krve, ve speciálním přístroji se z ní oddělí plazma a ta se pak aplikuje na vlasovou pokožku a do podkoží.

Jak se na plazmaterapii a transplantaci vlasů připravit

Před transplantací vlasů i plazmaterapií se 3 dny nedoporučuje pít alkohol, čaj a kávu, užívat léky ředící krev a měli byste si dopřát kvalitní spánek. Nedoporučuje se jíst polotovary, slané, smažené a mastné pokrmy. Během těchto dnů pijte více tekutin. Asi 5 hodin před zákrokem implantace vlasů i vlasové plazmaterapie se doporučuje nejíst. Před zákrokem si umyjte vlasy šamponem a nejméně 3 dny před plazmaterapií nepoužívejte žádné vlasové přípravky.


0
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Blefaroplastika - operace horních a dolních víček....
Suchá pleť
 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře. Buďte prvním, kdo napíše komentář
Máte Již Registraci? Přihlašte se zde
Host
středa 22. březen 2023

Captcha Obrázek

Tagy

Zatím nebyl vytvořen žádný štítek.

Populární články

Podkožní akné je jev, který trápí nejen teenagery v období dospívání. Vzniká pod kůží hromaděním kož...
Unavený vzhled, prohlubování vrásek na čele i několik let navíc. To jsou nejčastější komplikace a pr...
Operace očních víček - drobný zákrok s mimořádným účinkem. Jen málo zákroků plastické chirurgie doká...