ul. Lublaňská 13, 120 00, Praha 2, Česká republika

Nadměrné pocení patří k velmi obtěžujícím příznakům, jak pro člověka samotného, tak zpravidla i pro jeho okolí. Snižte pocení o více než 85%, u nás na klinice je to možné.

Popis služby

Nadměrné pocení (hyperhydrosis) může být společensky i profesionálně velmi nepříjemné a komplikující a často vede k značnému emočnímu stresu a potížím. Někteří pacienti, kteří trpí nadměrnou potivostí celého těla, mohou být léčeni pravidelnou medikamentózní léčbou. To zcela dobře nelze u pacientů, kteří trpí lokálním nadměrným pocením v podpaží, na dlaních a chodidlech. Ti se mohou úspěšně léčit Botulotoxinovými injekcemi. A kde je možné pocení odstranit? Je to podpaží, dlaně nebo chodidla.

Když se botulin typu A vstříkne do problémové oblasti, dojde k silnému zablokování nervových vláken, které stimulují funkci potních žláz. To vede k téměř k úplnému zastavení tvorby potu v ošetřené oblasti. Jelikož se toxin vstřikuje pouze do kůže, není zde žádné riziko zasažení hlubších svalových vrstev a tím i jejich funkce. Postup je obdobný jako u výše popsaného odstraňování vrásek. Botulotoxinová léčba se obvykle projeví po 3-7 dnech a efekt trvá v průměru kolem půl roku. Opakované injekce přinášejí podobné výsledky. Léčba je dobře snášena a nemívá žádné nepříznivé vedlejší účinky.

Indikace a přínosy léčby nadměrného pocení

 • nadměrné pocení v podpaží
 • hyperhydróza nohou
 • pocení dlaní, čela nebo zátylku
 • zbavíte se nadměrného pocení
 • psychologický komfort a snížení konstantního pocitu nervozity spojeného s přítomností hyperhydrózy.

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Ruce
 • Tělo
 • Čelo
 • Podpaží

Postup ošetřeni na odstranění nadměrného pocení

 • Primární vyšetření specialistou za účelem diagnostiky a identifikace příčin nemoci, jakož i kontraindikací postupu. Důkladné očištění místa vpichu. Za účelem přesného určení zón citlivých na pocit nadměrného pocení (hyperhydrózy) se provádí speciální test s jodovým škrobem (test Minor) pro určení hranice zvýšeného pocení.
 • Na pokožku axilární dutiny se aplikuje 2% roztok jódu. Po vysušení je pokožka poprášena bramborovým škrobem. Pot smíchaný se škrobem změní skvrny hnědého jódu ve fialové. Díky výsledku lékař přesně určí oblast injekcí a požadovaný počet jednotek léku.
 • Identifikované oblasti jsou ošetřeny a označeny body pro aplikaci injekcí Botoxu®. Lék je podáván intradermálně do cílových bodů v oblasti potních žláz pomocí injekcí. Vzhledem k tenkým jehlám a mělkému zavedení je procedura bezbolestná.
 • Samotné ošetření je velmi jednoduché - lékař při něm aplikuje léčebnou látku do podkoží pomocí tenoučkých jehliček. Ošetření trvá zhruba 10 minut. Účinek nastupuje během 2 až 10 dní a trvá v průměru 8 - 12 měsíců.
Odstranění pocení

Léčba hyperhydrózy cena

Aplikace roztoku botoxu® do míst se zvýšeným nebo nepříjemným pocením je aktuálně nejefektivnější řešení odstranění nežádoucího pocení.
Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření)
500 Kč
Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Podpaží
9 300 Kč
Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Dlaní
10 400 Kč
Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Plosky nohou
11 450 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Často kladené dotazy

Botox® nepůsobí okamžitě, ale v blízké budoucnosti pacienti pocítí pokles množství vylučovaného potu. Během několika dní jsou kritické oblasti znatelně sušší a po 1-2 týdnech v nich pocení úplně zmizí.
Ošetření provádíme v průběhu celého roku – bez omezení.
Naši partnery