ul. Rumunská 12, 120 00, Praha 2, Česká republika

Odstranění pocení

Nadměrné pocení patří k velmi obtěžujícím příznakům, jak pro člověka samotného, tak zpravidla i pro jeho okolí. Snižte pocení o více než 85%, u nás na klinice je to možné.

Objednat

Popis služby odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení (hyperhydrosis) může být společensky i profesionálně velmi nepříjemné a komplikující a často vede k značnému emočnímu stresu a potížím. Někteří pacienti, kteří trpí nadměrnou potivostí celého těla, mohou být léčeni pravidelnou medikamentózní léčbou. To zcela dobře nelze u pacientů, kteří trpí lokálním nadměrným pocením v podpaží, na dlaních a chodidlech. Ti se mohou úspěšně léčit BTXovými injekcemi. A kde je možné pocení odstranit? Je to podpaží, dlaně nebo chodidla.

Když se botulin typu A vstříkne do problémové oblasti, dojde k silnému zablokování nervových vláken, které stimulují funkci potních žláz. To vede k téměř k úplnému zastavení tvorby potu v ošetřené oblasti. Jelikož se toxin vstřikuje pouze do kůže, není zde žádné riziko zasažení hlubších svalových vrstev a tím i jejich funkce. Postup je obdobný jako u výše popsaného odstraňování vrásek. BTXová léčba se obvykle projeví po 3-7 dnech a efekt trvá v průměru kolem půl roku. Opakované injekce přinášejí podobné výsledky. Léčba je dobře snášena a nemívá žádné nepříznivé vedlejší účinky.


Pracujeme v oblasti krásy již od roku 2011.

Indikace a přínosy léčby nadměrného pocení

 • nadměrné pocení v podpaží
 • hyperhydróza nohou
 • pocení dlaní, čela nebo zátylku
 • zbavíte se nadměrného pocení
 • psychologický komfort a snížení konstantního pocitu nervozity spojeného s přítomností hyperhydrózy.

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Ruce
 • Tělo
 • Čelo
 • Podpaží
 • Postup ošetřeni na odstranění nadměrného pocení

 • Primární vyšetření specialistou za účelem diagnostiky a identifikace příčin nemoci, jakož i kontraindikací postupu. Důkladné očištění místa vpichu. Za účelem přesného určení zón citlivých na pocit nadměrného pocení (hyperhydrózy) se provádí speciální test s jodovým škrobem (test Minor) pro určení hranice zvýšeného pocení.
 • Na pokožku axilární dutiny se aplikuje 2% roztok jódu. Po vysušení je pokožka poprášena bramborovým škrobem. Pot smíchaný se škrobem změní skvrny hnědého jódu ve fialové. Díky výsledku lékař přesně určí oblast injekcí a požadovaný počet jednotek léku.
 • Identifikované oblasti jsou ošetřeny a označeny body pro aplikaci injekcí BTXu. Lék je podáván intradermálně do cílových bodů v oblasti potních žláz pomocí injekcí. Vzhledem k tenkým jehlám a mělkému zavedení je procedura bezbolestná.
 • Samotné ošetření je velmi jednoduché - lékař při něm aplikuje léčebnou látku do podkoží pomocí tenoučkých jehliček. Ošetření trvá zhruba 10 minut. Účinek nastupuje během 2 až 10 dní a trvá v průměru 8 - 12 měsíců.

Odstranění pocení od 9 300 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Aplikace roztoku BTXu do míst se zvýšeným nebo nepříjemným pocením je aktuálně nejefektivnější řešení odstranění nežádoucího pocení.

Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření) 500 Kč

Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Podpaží 9 300 Kč

Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Dlaní 10 400 Kč

Nadměrné pocení (hyperhidróza) - Plosky nohou 11 450 Kč

Často kladené dotazy

BTX nepůsobí okamžitě, ale v blízké budoucnosti pacienti pocítí pokles množství vylučovaného potu. Během několika dní jsou kritické oblasti znatelně sušší a po 1-2 týdnech v nich pocení úplně zmizí.
Ošetření provádíme v průběhu celého roku – bez omezení.
Naši partneři