ul. Rumunská 12, 120 00, Praha 2, Česká republika

Operace dolních víček

Trápí vás váčky nebo výrazné vrásky pod očima? Operace spodních víček je rychlé a snadné řešení s dlouhodobým efektem. Díky krátké rekonvalescenci bude váš svěží vzhled zpátky dříve než byste čekali.

Objednat

Plastika dolních víček. Popis služby

Plastická operace dolních očních víček je velice efektivni esteticka operace. Stejně jako u víček horních patří i korekce dolních očních víček mezi častější kosmetické operace. Jedná se o kosmetickou úpravu dolního očního víčka.

Blefaroplastika nejčastěji řeší přebytečnou kuží a tukové výhřezy nebo kombinaci předchozích dvou vad. Pokud u vás dochází k poklesu víček nebo se tvoří tzv. pytle pod očima, doporučují lékaři plastiku očních víček provést co nejdříve. Výsledky jsou pak výrazně lepší a s trvalejším efektem.

Výsledkem operace dolních víček by mělo být odstranění podočních tukových vaků a maximální redukce vrásek. A omladí vás o několik let! Zákrok provádíme v lokální anestezii, takže neucítíte žádnou bolest, a zároveň můžete při operaci mluvit s lékařem


Pracujeme v oblasti krásy již od roku 2011.

Indikace a přínosy operace dolních víček

 • Váčky pod očima
 • Vrásky a nežádoucí záhyby
 • Tukové převisy v oblasti spodních víček
 • Odstranění váčků pod očima
 • Svěží a odpočatý vzhled. Výrazné omlazení očí
 • Vypnutí oblasti spodních víček

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • obrázek Operace dolních víčekOči (dolní víčka)
 • Jak probíhá operace dolních víček?

 • Před zahájením operace je pečlivě očištěna a vydezinfikována pokožka. Chirurg se připravuje k odstranění nadbytečné kůže z víček. Operace probíhá v místním znecitlivění.
 • Z dolních víček chirurgicky odstraníme přebytečnou kůži a podle potřeby korigujeme tukové váčky.
 • Po odstranění kožních nadbytků chirurg ránu sešije. Řez na dolním víčku je veden těsně pod řasami a většinou příliš nepřesahuje zevní koutek. Nadbytek kůže se vyměřuje při otevřených očích a pohledu vzhůru.
 • Ránu ošetříme a přelepíme náplastí a sterilním krytím. Pacient po operaci odchází domů, není nutná hospitalizace. Stehy se odstraňují obvykle 6.- 7. den po operaci.

Plastika dolních víček od 14 500 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Operace spodních víček může být prováděna vedením řezu po lince spodních řas nebo na vnitřku spodního víčka. Na plastiku víček používáme nejmodernější zařízení plastické chirurgie, včetně speciálního radiofrekvenčního skalpelu, takže rehabilitace po tomto zákroku je minimální. Před tímto zákrokem doporučujeme zamýšlenou operaci konzultovat nejprve s vaším praktickým lékařem, který zhodnotí vhodnost operace vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření) 1000 Kč

Operace dolnich vicek 14 500 – 16 500 Kč

Často kladené dotazy

Jedním z důvodů proč uvažovat o operaci spodního víčka může být nadměrná kůže a jemné vrásky, které vytváří na očních víčkách efekt "krepového papíru". Blefaroplastika může také pomoci pokud vás trápí tmavé kruhy nebo váčky pod očima. Především dobré zdraví, pozitivní postoj a realistická očekávání z vás činí ideální kandidáta na operaci.
V průběhu prvních týdnů mohou být jizvičky, které jsou velice jemné a nenápadné, lehce zarůžovělé. Postupem času se však zcela odbarví a stanou se tak laickým okem téměř neviditelné. Operaci víček není ve většině případů nutné opakovat. Trvalost výkonu je velice individuální, závisí na životosprávě a kvalitě kůže. Někdy dochází po 8 až 10 letech k novému výhřezu tuku a je nutná reoperace. Při této reoperaci chirurg použije stejné řezy, přístup je jednodušší než při první operaci.
Před operací není vhodné užívat léky jako je Acyl- pyrin, Aspi rin, Aln- agon či Miro- nal, které mohou způsobit zvýšené krvácení během operace i po ní. Předpokladem pro provedení plastiky víček je dobrý zdravotní stav.
Naši partneři