ul. Rumunská 12, 120 00, Praha 2, Česká republika

Operace víček (Blefaroplastika)

Trápí Vás unavené oči? Tato operace u mužů přináší vynikající výsledky, díky nimž je výraz tváře jasnější, mladší, ale nenarušuje mužské rysy.

Objednat

Co je blefaroplastika?

Padající víčka, převislá kůže a tukové výhřezy v okolí očí jsou častým problémem, který se s přibývajícím věkem dotýká mnoha lidí. Ideálním řešením je operace očních víček (redukce přebytečné kůže) neboli blefaroplastika.

Blefaroplastika očních víček koriguje nadbytečnou a povislou kůži v oblasti víček. Provádí se buď jako samostatný výkon jen na dolních nebo jen na horních víčkách či současně, v závislosti na místním nálezu. Zdravotní komplikace pak přivádějí k blefaroplastice muže i ženy bez rozdílu. Operace neřeší jen estetické nedostatky, ale pomůže i s častými pocity únavy a bolestivosti očí s velice efektním výsledkem.

Operace jen minimálně omezí váš každodenní život.

Pacienti, z řad žen i mužů, podstupují blefaroplastiku zpravidla ze dvou hlavních důvodů – estetických a zdravotních.


Pracujeme v oblasti krásy již od roku 2011.

Indikace a přínosy operace víček

 • přebytečná kůže, která vyčnívá na horní (dolní) víčko
 • unavený vzhled, upravení oční štěrbiny
 • pokleslá oční víčka (zhoršující se vidění, oči oteklé, často slzí a bolí)
 • spouštění dolního koutku oka. Vaky pod očima
 • přítomnost hrubých vrásek na dolním nebo horním víčku
 • zmizení váčků a kruhů pod očima
 • mladší vzhled
 • oči přestanou slzet, otékat a bolet. Zlepšení vidění
 • hezčí tvar víček a očí
 • sníží se i únava očí, bolesti hlavy a slzení.

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Oči
 • Postup ošetření (zákroku)

 • Doba operace horních i dolních víček trvá obvykle 40-50 minut dle rozsahu zákroku.
 • Zákrok se provádí v lokální anestezii (místní znecitlivění), protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného.
 • Prvních 24 – 48 hodin po operaci si pacient přikládá přes obvaz studené obklady a dodržuje klidový režim.
 • Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.
 • Po operaci vznikají na kůži víček a tváři otoky a modřiny, které mohou přetrvávat 2-3 týdny. Stehy se odstraňují obvykle 6.- 7. den po operaci.
 • Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.

Operace víček (Blefaroplastika) od 10 000 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Operací očních víček (tzv. blepharoplastikou) se z víček odstraní nadbytečná kůže a tukové váčky, čímž se omladí a rozjasní výraz v okolí očí.

Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření) 1 000 Kč

Blefaroplastika Horní víčka 10 000 – 12 000 Kč

Blefaroplastika Dolní víčka 12 000 – 14 000 Kč

Blefaroplastika Horní a dolní víčka (ušetříte až 5 000 Kč!) 21 000 Kč

Často kladené dotazy

Při blefaroplastice se řezy provádí v ohybu horního víčka nebo těsně podél řas u víčka spodního, takže jizvy jsou po zhojení neviditelné.
Blefaroplastiku nelze provádět pacientům, kteří užívají léky ředící krev (Warfarin, Plavix). Užívání léků jako je Anopyrin není překážkou operace. Pokud pacient trpí kožními či očními problémy, doporučujeme nejprve vyšetření u specialistů, kteří se k vhodnosti blefaroplastiky vyjádří. V případě kožních či očních problémů doporučujeme vyšetření a následné vyjádření specialistů. Operaci víček nelze provádět u pacientů s jakýmkoli vnitřním onemocněním, které není stabilizované – např. ischemická choroba srdeční, diabetes mellitus apod.
Nejčastěji provádíme zákrok u pacientů mezi 40. a 50. rokem života, u kterých dochází k povolování a stárnutí kůže v oblasti kolem očí. U mladších pacientů ve věku 25-30 let lze odstranit nadbytečný tuk v oblasti víček, kdy volíme metodu operace dolních víček spojivkou a neodstraňujeme tak v této oblasti kůži.
Zpravidla lze výsledek operace pozorovat 5-10 let po zákroku, ale stekáváme se i s případy odchylek oběma směry. Operaci očních víček je možné v případě potřeby opakovat.
Týden po zákroku, kdy vyndaváme stehy, bývá oční okolí ještě oteklé a můžou přetrvávat modřiny, ale můžete se již bez obav zapojit do pracovního a společenského života. Zhruba 3 týdny po zákroku odezní otok úplně. Se sportovními aktivitami doporučujeme počkat alespoň měsíc po zákroku.
Je možné provádět operaci horních i dolních víček při jednom zákroku, vše záleží na domluvě s lékařem, který vám vše vysvětlí při vstupní konzultaci. Zákrok provádíme ambulantně, není tedy nutná hospitalizace.
Naši partneři