ul. Rumunská 12, Praha

ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

ul. Rumunská 12, 120 00,
Praha 2, Česká republika

Příčiny vypadávání vlasů a způsoby léčení

Příčiny vypadávání vlasů a způsoby léčení

Image

Mít krásné a husté vlasy je důležité jak pro ženy, tak i pro muže. Zdravé vlasy jsou totiž nejen atraktivní, ale také jsou ukazatelem celkového zdraví člověka.

S příchodem zimy a topné sezóny se téměř každý začíná obávat problémů spojených s vypadáváním vlasů. Padání vlasů může nastat z různých důvodů, záleží na tom, co je způsobuje.

  • Sezónní alopecie, která se obvykle vyskytuje na podzim, je normální a trvá až 8 týdnů. Zároveň také i ochlazování hlavy vede k vypadávání vlasů. Nezapomínejte nosit pokrývku hlavy, která nebude těsná a nebude narušovat krevní oběh pokožky hlavy. Pokud si všimnete, že ztrácíte více vlasů než obvykle, nebo se toto období prodloužilo, měli byste se poradit s lékařem, abyste společně zjistili příčiny.
  • Dalším přirozeným předpokladem vypadávání vlasů u žen jsou hormonální změny organismu spojené s narozením dítěte. Může to trvat asi tři měsíce. Po tomto období se růst vlasů vrátí do normálu
  • Také stres nebo léky významně přispívají k vypadávání vlasů. Po odstranění příčiny se růst vlasů zpravidla obnoví.

Pokud pro vás není relevantní žádná z výše uvedených příčin alopecie a vypadávání vlasů začíná být katastrofální, pak vám doporučujeme vyhledat pomoc trichologa.

Léčba u trichologa je zaměřena na obnovu vlasů zlepšením výživy vlasových folikulů. Existují jak medikamentózní, tak instrumentální techniky obnovy vlasů. Pamatujte, že masky, balzámy a domácí metody proti vypadávání vlasů tento problém neřeší, někdy jej dokonce i zhoršují.

Tricholog předepíše mezoterapii, při které se využívají aminokyselinové a proteinové přípravky. Tato procedura zastaví alopecii, zvýší prokrvení vlasové pokožky a poskytne potřebnou výživu vlasovým folikulům.

Další účinný způsob léčby vypadávání vlasů je zavedení plazmy, která je bohatá na trombocyty. Tato metoda se nazývá plazmaterapie a je nealergenní a netoxická. V dnešní době je to zdaleka nejbezpečnější způsob boje proti vypadávání vlasů. Plazma, která je bohatá na vitamíny, minerální látky a bílkoviny, obnoví strukturu poškozených vlasových folikulů a zastaví proces vypadávání vlasů.

Tricholog se zabývá výhradně problémy alopecie a léčbou pokožky hlavy. Příčinami, které vedou k patologickému vypadávání vlasů, se zabývají odborníci.

Mějte na paměti, že včasná léčba alopecie přináší dobré výsledky. Čím více času uplyne od začátku patologické ztráty vlasů, tím menší jsou šance na úspěšný výsledek, proto neváhejte a začněte tento problém řešit.

logo

BEAUTYSHAPE Clinic
Klinika estetické medicíny.
Profesionální estetické služby‎, zkušení lékaři, příjemné prostředí, špičkové vybavení.
Pracujeme v oblasti krásy od roku 2004

Naše služby

KONTAKTY

ul. Rumunská 12, 120 00, Praha 2, Česká republika