13 Lublanska str., Prague 2, 120 00, Czech Republic

picture Eyelid surgery, Blepharoplasty

Trápí vás unavená víčka? Tato operace u mužů: dává vynikající výsledky, díky nimž je vzhled otevřený, mladší, ale zachovává si mužské tváře.

Co je blefaroplastika?

Padající víčka, převislá kůže a tukové výhřezy v okolí očí jsou častým problémem, který se s přibývajícím věkem dotýká mnoha lidí. Ideálním řešením je operace očních víček (redukce přebytečné kůže) neboli blefaroplastika.

Blefaroplastika očních víček koriguje nadbytečnou a povislou kůži v oblasti víček. Provádí se buď jako samostatný výkon jen na dolních nebo jen na horních víčkách či současně, v závislosti na místním nálezu. Zdravotní komplikace pak přivádějí k blefaroplastice muže i ženy bez rozdílu. Operace neřeší jen estetické nedostatky, ale pomůže i s častými pocity únavy a bolestivosti očí s velice efektním výsledkem.

Operace jen minimálně omezí váš každodenní život.

Pacienti, z řad žen i mužů, podstupují blefaroplastiku zpravidla ze dvou hlavních důvodů – estetických a zdravotních.

Tato operace u mužů: dává vynikající výsledky, díky nimž je vzhled otevřený, mladší, ale zachovává si mužské tváře.

Indikace a přínosy operace víček

 • přebytečná kůže, která vyčnívá na horní (dolní) víčko
 • unavený vzhled, upravení oční štěrbiny
 • pokleslá oční víčka (zhoršující se vidění, oči oteklé, často slzí a bolí)
 • spouštění dolního koutku oka. Vaky pod očima
 • přítomnost hrubých vrásek na dolním nebo horním víčku
 • zmizení váčků a kruhů pod očima
 • Mladší vzhled
 • oči přestanou slzet, otékat a bolet. Zlepšení vidění
 • Hezčí tvar víček a očí
 • Sníží se i únava očí, bolesti hlavy a slzení.

Které oblasti mohou být ošetřovány

 • Oči

Postup ošetření (zákroku)

 • Doba operace horních i dolních víček trvá obvykle 40-50 minut dle rozsahu zákroku.
 • Zákrok se provádí v lokální anestezii (místní znecitlivění), protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného.
 • Prvních 24 – 48 hodin po operaci si pacient přikládá přes obvaz studené obklady a dodržuje klidový režim.
 • Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.
 • Po operaci vznikají na kůži víček a tváři otoky a modřiny, které mohou přetrvávat 2-3 týdny. Stehy se odstraňují obvykle 6.- 7. den po operaci.
 • Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.
picture Eyelid surgery, Blepharoplasty
Operace víček (Blefaroplastika)

Operace horních a spodníc víček. Cena

Operací očních víček (tzv. blepharoplastikou) se z víček odstraní nadbytečná kůže a tukové váčky, čímž se omladí a rozjasní výraz v okolí očí.
Konzultace (odečítá se od ceny I. ošetření)
500 Kč
Blefaroplastika Horní vička
12 000 Kč
Blefaroplastika dolní vička
12 000 Kč
Blefaroplastika Horní a dolní vička (ušetříte až 5 000 Kč!)
21 000 Kč

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice.

Často kladené dotazy

Při operaci na horních víčkách je řez veden tak, aby výsledná jizva probíhala v přirozené ohybové rýze, na dolním víčku pak těsně pod řasami. Tudíž jizvy nejsou viditelné.
Kontraindikací je užívání léků ředících krev (Warfarin, Plavix). Anopyrin apod. není překážkou operace. V případě kožních či očních problémů doporučujeme vyšetření a následné vyjádření specialistů. Operaci víček není možné provést při jakémkoliv dekompenzovaném interním onemocnění – jako je ischemická choroba srdeční, diabetes mellitus apod.
Povolování a stárnutí kůže v oblasti horních a dolních očních víček dochází nejčastěji mezi 40. a 50. rokem života. Pokud dochází k prolapsu tuku v mladším věku, je možné operovat víčka mezi 25 – 30 lety života. V tomto případě je ale potřeba operovat bez odstranění kůže, pouze přístupem přes spojivku (operace dolních víček spojivkou).
Po týdnu od zákroku, kdy se obvykle odstraňují stehy je však nutné ještě počítat s odeznívajícím otokem a nějakou modřinkou. Ale již to lze zakrýt makeupem. Otok celkově odezní zpravidla do 3 týdnů. Trvání efektu operace je velmi individuální, literatura uvádí 5 – 10 let, ale ze zkušenosti známe případy významných odchylek oběma směry, operaci lze opakovat.
Zapojení do pracovně-společenského režimu je možné asi týden po zákroku, v některých případech i dříve. Návrat ke sportovním aktivitám doporučujeme zhruba po měsíci. Podrobné informace, týkající se právě vašeho problému, vám ochotně sdělí lékař při vstupní konzultaci a vyšetřen.
Horní víčka můžeme operovat samostatně nebo současně s víčky dolními dle lokálního nálezu. Zákrok se provádí ambulantně, není třeba hospitalizace.
Our partners